REACTIE OP onderzeeërs, wat door het kaperschip werd begeleid. Was zoo goed als niet gewapend, en gaf zich direct over. De bemanning werd gevangen genomen, het schip met een deel van onze matrozen bemand, en opgebracht naar een Engelsche haven. Eerst hadden we echter de lading geïnspecteerd of er iets van onze gading bi] was. We namen o. a. een blikje biscuit mee. We lusten ook wel een kaaje bij de thee! En ze waren lekker ook! Veel kapotte zaten er ook niet in, dus je verstaat je vak wel. En men zegt altijd: 'Lest best', want onderin vonden we je document. Na het bekeken te hebben, besloot ik het mee te nemen en zoodra ik tijd had je terug te schrijven. Toen ik goed en wel was binnen geloopen en in mijn huis in de City zat heb ik dal gedaan. Maar hoe het nu naar Holland te verzenden? Je begrijpt, dat ik hem niet in de brievenbus behoefde legooien, want dan komt dat tegenwoordig niet terecht. Ik had echter een vriend onder de vliegers van de R.A.F. Dezen verzocht ik de brief boven Nederland uit te gooien; dit zou hij doen. Hierbij had ik nog een briefje gedaan voor de vinder, met het verzoek hel aan jouw adres door te sturen. Dus hoop ik op een goede aankomst en eveneens op tegenbericht. Geef dit desnoods maar aan een Duitscher mee. De beste wenschen van J.H. van Toor Erika De heer H. Sakkers reageerde op het Dijkje 'Erika is terug van weggeweest' in ons vorige nummer. ERIKA was de naam van een soort radar voor het opsporen van zeedoelen. De naam Erika is dus te danken aan de naam van dat radarapparaat uit 1942. Tulpenvelden in Westkapele De heer A. Bimmel uit Domburg en de heer W. Gabriëlse uit Westkapelle reageerden op de afdruk van de prentbriefkaart van de tulpenvelden in West kapelle in de vorige Wete. De heer Bimmel had dezelfde foto aangetroffen in het blad 'De Prins' van 22 mei 1909. De tekst erbij was als volgt: 'Westkapelle heeft evenals Haarlem bloembollenvelden in de omgeving, met prachtige tulpen in de edelste soorten; aan de familie Cijsouw, tot de oudste geslachten van Walcheren behoorende, en wel speciaal aan Jacob Cijsouw, komt de eer toe voor het eerst tulpen op dit Zeeuwsche eiland te hebben gekweekt'. De heer Gabriëlse vertelde het volgende: 'Hoewel ik, geboren in 1908, nog van de bollenvelden weet, reikt mijn kennis niet zo ver dat ik een duidelijke weergave kan verstrekken. Onder staande regels zijn slechts een vage herinnering. De foto bij het artikel is de familie Cijsouw rond de vorige eeuwwisseling. 30

de Wete | 1989 | | pagina 32