NIEUWE LEDEN HET SMALSTE STRAATJE VAN MIDDELBURG opgegeven door J.J. Buurman, Schiedam bestuur A.C. de Kam, Oostkapelle mevr. S.A.S. Bommeljé-de Kam M.l. de Vos, Vlissingen bestuur M. Weug, Vlissingen dhr. Berendsen mevr. E.C. Huybregtse, Middelburg N. Boogaard A.S. Dorleijn, Middelburg J. van Wallenburg P. Vader, Middelburg L.M. Hollestelle W.J. de Korte, Oostkapelle bestuur M. Roeting, Oost-Souburg mevr. J. Arnoijs A. de Kam, Wissenkerke mevr. M. van Nieuwenhuizen P. van der Leijé, Vlissingen mevr. A.S. Daamen-van der Leijé L. van der Veire, Middelburg bestuur D.C. Vermaire, Middelburg bestuur P. van Sluys, Hendrik-ldo-Ambacht J.J. Buurman G.C. Slimmen, Koudekerke bestuur mevr. M.A. Dornseiffen- de Bruijn van Melis- en Mariekerke, Enschede E. van Wijk J. Dominicus, Westkapelle A.C. Dominicus J. Meulmeester, Vlissingen J. Leijnse mevr. J.M.J. Bras-van Riet. Zeist bestuur Dr. C.E. Hulstaert, Groningen C.P. Pieters door P.J. Davidse Alles is het weten waard, Ieder naar zijn eigen keuze. Elk naar zijn eigen aard. Middelburg, wat is er veel van en over je geschreven en gepubliceerd vanaf de vroegste tijd tot nu. Over bouwstijlen, levensbomen, interieurs, waarover eigen lijk niet? Alleen niet over datgene wat wij, een opa en zijn kleinkinderen op een dag dat het geen standweer was, zijn gaan zoeken, n.l. het smalste straatje of steegje van dat veel besproken en beschreven Middelburg. Ik verwijs U niet naar bronnen, platen of plattegronden, maar naar het directe, het zelf zien en meten. Het weer even beleven in je fantasie, over hoe het misschien was. Als je dan ook je kleinkinderen daar enthousiast voor krijgt, is het dat dubbel waard. Je maakt een plan, pakt de fiets en duimstok en zegt: 'We beginnen bij de Griffioen'. De Jodengang was breder dan we dachten, via Noordsingel naar het Molenwater en van daaruit naar de Jan Morkstraat, die 2,25 meter breed is. Dit genoteerd en dan verder langs het Bastion, prachtnaam in een vestingstad. 36

de Wete | 1989 | | pagina 38