AANKONDIGINGEN EN MEDEDELINGEN Hij kreeg met moeite van de 100 gld. nog 15,25 gld. terug. Hoeveel kreeg hij in hel geheel nog? Bronnen: Rijksarchief, Middelburg De beminnaar van het rekenen H. Hemkes, Groningen 1840. zaterdag 16 september 1989 Onze jaarlijkse 'buitenheemse dag' voert ons deze keer naar het Belgische Veurne en Koksijde (gelegen in de buurt van Nieuwpoort!). De afstand naar het verste punt van onze reis, Veurne, is niet zo erg groot; daarom kunnen we met de boot van 08.50 van Vlissingen naar Breskens varen. Via Groede rijden we dan naar Sluis en Sint Anna ter Muiden om daarna, in de buurt van het Belgische Westkapelle, de autoweg naar Knokke op te rijden. Via Knokke, Zeebrugge en een stukje weg richting Brugge komen we bij een afslag naar de Uithof Ter Doest (bij Lissewege) waar we omstreeks 10.00 uur de koffie zullen gebruiken. Deze uithof behoorde in vroeger tijden tot de Abdij Ter Duinen in Koksijde. Er staat nog een heel oude graanschuur, die te bezichtigen is. Na de koffie rijden we 'binnendoor' naar Veurne, waar we om ongeveer 11.45/12.00 uur hopen aan te komen. Hier krijgt U 1,5 uur de gelegenheid om te lunchen - zoals gebruikelijk opeigen kosten-en om nog wat inkopen te doen. Veurnse kletskoppen zijn daar kennelijk de specialiteit van de stad. De bedoeling is dat we om 13.30uur verzamelen bij 't Stadhuis aldaar, voor een rondleiding in het Stadhuis, de Kerk, het stadpark, onder leiding van twee gidsen. Omstreeks 15.00 uur zijn we dan weer terug bij ons vervoermiddel. We gaan dan naar Koksijde, waar een bezoek aan het Museum Abdij Ter Duinen gepland is. Dat bezoek duurt één, hoogstens anderhalf uur. Zo rond 16.30 uur stappen we wederom in de bus om richting Sluis te rijden, waar we omstreeks 18.00 uur in De Lindenhoeve verwacht worden voor het diner. Met de boot van 20.20 uur keren we, zo hopen we, naar Walcheren terug. In Middelburg zijn we dan om ongeveer 21.00 uur. Opstapschema: 7.00 uur: Markt Domburg 7.15 uur: Zoutelande, bij de kerk 7.30 uur: Koudekerke, bij de kerk 7.45 uur: Vlissingen, Stadhuisplein 7.55 uur: West-Souburg, brug, en 8.05 uur: Middelburg, Station De deelnemers uit Domburg en Zoutelande en omgeving moeten wel wat vroeg weg, maar zulks is noodzakelijk om tijdig bij de boot te zijn. Kosten: f 55,per persoon (bus, boot, koffie, entree, gidsen, diner). Opgave uitsluitend door betaling van de deelnemingskosten op girorekening 635276 van J. den Hollander te Middelburg. Ook nu geldt: wie het eerst komt, het eerst maalt. Er kunnen 53 personen mee. 39

de Wete | 1989 | | pagina 41