Zoals gebruikelijk wordt er een reservelijst aangelegd. Wie niet mee kan, krijgt tijdig bericht. Dus: geen bericht is goed bericht. Het is niet de bedoeling dat een tweede bus wordt ingelegd. Bij overweldigende belangstelling zal worden overwogen om de trip in het voorjaar 1990 te herhalen. woensdag 27 september 1989 De heer A. Francke uit Serooskerke is een vooraanstaand lid van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek en hoopt op woensdag 27 september a.s. voor onze kring te spreken over het Walcherse dialect. Hij zal dan aandacht besteden aan 'De karakteristieke verschillen tussen de dialecten op Walcheren en de Walcherse dialecten ten opzichte van het A.B.N.'. Het belooft een bijzonder interessante avond te worden. We verwachten U gaarne op de gebruikelijke plaats. Hotel Walcheren te Koudekerke. Aanvang 20.00 uur. Zoals gebruikelijk zijn ook niet-leden welkom! woensdag 25 oktober 1989 Deze datum heeft het bestuur gereserveerd voor een bijeenkomst waarin de heer A. Vos uit Middelburg een inleiding zal houden over 'Joodse monumenten op Walcheren'. Hij wil zijn betoog met dia's verduidelijken, zodat er niet alleen interessante dingen te horen zijn, maar ook nog mooie plaatjes te zien zijn. Dat de heer Vos weet waarover hij praat, hebt U in De Wete van april j.l. kunnen lezen. Hij schreef daarin over de Portugees-Israëlitische begraafplaats te Middel burg. De bijeenkomst wordt eveneens gehouden in Hotel Walcheren te Koudekerke; aanvang 20.00 uur. ledereen is welkom. woensdag 22 november 1989 Twee jaar geleden zijn we gestart met het eenmaal per jaar houden van een bijeenkomst gewijd aan een Walcherse kunstenaar. Dit jaar is onze keus gevallen op de Middelburgse schilder Frans Rijckhals (plm. 1600-1647). De heer J. Buma, wonende op de Dam in Middelburg, heeft van deze Rijckhals een grote verzameling reproducties bijeengegaard en gepoogd om letterlijk alles over deze zozeer door hem bewonderde schilder te weten te komen. Hij wil - op ons verzoek - de leden van onze kring daarvan het één en ander vertellen tijdens een bijeenkomst in Hotel Walcheren op woensdag 22 november a.s., aanvang 20.00 uur. Bij voldoende deelname start dinsdag 24 oktober 1989 een cursus paleografie (oud schrift) voor beginners op Walcheren, In 12 lesavonden (van 19.30 - 21.30 uur) zullen de cursisten wegwijs worden gemaakt in het lezen van oude handschriften. Naast de paleografische aspecten zal aandacht worden besteed aan de inhoud en vorm van de te behandelen stukken en hun belang voor historisch onderzoek. De eerste zes bijeenkomsten worden gehouden in Middelburg, de laatste zes in Vlissingen. Als docenten treden de gemeentearchivarissen van Middelburg en Vlissingen, drs. P.W. Sijnke en drs. C.H.J. Peters, op. Aanmelding en andere inlichtingen: Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit, Dam 22, Postbus 724, 4330 AS Middelburg (tel. 01180-34800). N.B.: Leden van de ZVU, het Kon. Zeeuwsch Genootschap en Heemkundige Kringen genieten een korting op het cursusgeld. 40

de Wete | 1989 | | pagina 42