2. Mededelingen De heer Sijnke deelt mee dat juist deze avond het 1199e lid is ingeschreven. Opgericht in 1971 heeft onze Kring een hoge vlucht genomen; waarschijnlijk zijn we één van de grootste kringen in het land. Onze meerderjarigheid 18 jaar) is hiermee wel bewezen. De voorzitter noemt een aantal redenen die wellicht bijdragen aan het succes. Naast de in het algemeen groeiende belangstelling voor de omgeving is het laagdrempelige, niet elitaire karakter van belang. De geringe kosten voor het lidmaatschap, de Wete, aktiviteiten zoals lezingen en excursies, de werklust van bestuur en commissies, dit alles draagt bij tot een bloeiende vereniging. Met een dankwoord aan de leden voor hun steun over de afgelopen 18 jaar sluit de heer Sijnke zijn inleiding af en verwijst voor de overige gebeurtenissen over 1988 naar het jaarverslag van de secretaris. 3. Notulen van de ledenvergadering van 27 april 1988 Er zijn geen op- of aanmerkingen. Bij dezen worden de notulen goedgekeurd met dank aan de samenstelster. 4. Ingekomen stukken De secretaris heeft geen stukken ontvangen. 5. Jaarverslagen a. secretaris Het jaarverslag over 1988 wordt door de secretaris, de heer J. den Hollander, voorgelezen, waarop de aanwezigen hem onder applaus bedanken. De tekst van dit verslag is in deze Wete opgenomen. b. penningmeester De heer L. de Vlieger neemt met de vergadering de toelichting door bij het jaarverslag over 1988. De voorzitter bedankt de penningmeester voor het samenstellen. Hij merkt hierbij op, dat een goede financiële basis belangrijk is voor een gezonde vereniging. 6. Verslag kascommissie De heren Kareis en Roose hebben de kasboeken gecontroleerd. Deze zijn in orde bevonden en de penningmeester wordt gedechargeerd. 7. Begroting 1989 De begroting 1989 is - evenals het financieel verslag 1988 - opgenomen in De Wete van april. De toelichting wordt door de penningmeester voorgelezen. Naar aanleiding van de begroting worden diverse vragen gesteld over het Veldnamenprojekt. Meegedeeld wordt dat in deze begroting voor de laatste keer kosten voor Veldnamen Veere zijn opgenomen. Als regel willen we wat betreft onze uitgaven zo min mogelijk afhankelijk zijn van subsidies. Bij het projekt Veldnamen wordt een uitzondering gemaakt; garantiesubsidies hier voor worden ad hoe aangevraagd. Er is een steeds stijgende belangstelling voor namen en hun betekenis. Als naslagmateriaal zijn de Veldnamenboeken belangrijk, wat o.a. blijkt uit het feit dat gemeenten ze gebruiken voor naamgeving van nieuwe straten. De bedoeling is om van heel Walcheren in de loop der jaren Veldnamenboeken uit te geven. We zijn inmiddels over de helft. Wat betreft de achterstallige contributies merkt de penningmeester op, dat dit 6

de Wete | 1989 | | pagina 8