voorzichtige ramingen zijn. De praktijk wijst uit, dat na aanmaning vrijwel iedereen alsnog betaalt. 8. Beleid bestuur Kijkend naar het ledental, de verkoop van publicaties en andere positieve zaken, komt de voorzitter tot de conclusie dat we op de goede weg zijn en daarop door zullen gaan. Op één punt wil hij iets dieper ingaan. Naar aanleiding van de verkoopcijfers van Walacria I heeft het bestuur besloten niet door te gaan met de uitgave van een jaarboek. Inmiddels is medio april door de stichting N.R.I. Walacria II gerealiseerd. We wensen en hopen dat de uitgevers veel succes zullen hebben. De heer Broeksma wil nog eens alle lovende woorden over de Veldnamen benadrukken. Hij is van mening dat deze uitgaven thuishoren op de boeken plank van alle leden. De heer Sijnke veronderstelt dat men instemt met het gevoerde beleid en bedankt de leden voor het in het bestuur gestelde vertrouwen. 9. Verkiezing bestuursleden Aftredend en herkiesbaar zijn mevrouw M.H. Rauwe en de heer J. den Hol lander. Er zijn geen andere kandidaten naar voren gebracht, zodat de voorzitter beiden opnieuw welkom heet in het bestuur van de Kring. 10. Rondvraag Mevrouw M. van Nieuwenhuyzen vraagt zich af wat de houding is van het bestuur t.a.v. lezingen e.d. over personen die in het verleden een twijfelachtige politieke opstelling hebben gehad. Na een uitvoerige bespreking merkt de heer Sijnke op dat er regelmatig discussies plaatsvinden over dit soort controversiële zaken. Het bestuur gaat hier zorgvuldig mee om en bekijkt naast het oordeel over de kunstuitingen ook bovengenoemde aspecten. De heer Sanderse wil graag weten of De Wete niet aan een nieuw jasje toe is. Mevrouw Rauwe, tevens lid van de redactiecommissie, kan hierop antwoorden dat de commissie zich op dit moment bezint op een nieuwe lay-out; hopelijk kan dit per 1 januari 1990 gerealiseerd worden. Het vignet zal gehandhaafd worden vanwege de herkenbaarheid. De heer Van Langevelde haakt in op het thema veranderingen met de opmer king dat hij zich soms zorgen maakt over de wijze waarop tijdens sommige evenementen met het dragen van de klederdracht wordt omgesprongen. Ligt hier mogelijk een taak voor de Kring? Het bestuur is van mening dat het niet in onze lijn ligt als actiegroep te fungeren. Wel is er de mogelijkheid een artikeltje voor de Wete te schrijven om te stimuleren dat men een zo goed mogelijk gebruik maakt van de klederdrachten. Mevrouw Grootendorst heeft zich in de loop van 1988 aangemeld als lid. Het eerste nummer van de Wete bleek uitverkocht. Haar vraag is of er niet meer in reserve gedrukt moet worden. Volgens de secretaris ligt dit nogal gecompli ceerd; de schommelingen in aanmelding zijn moeiüjk te schatten. 11. Sluiting Op het moment dat de voorzitter de pauze wil aankondigen, meldt de heer Van der Veire zich aan als 1200e lid. Hij ontvangt uit handen van de voorzitter een boekje, evenals de heer Vermaire, die in het begin van de avond als 1199e genoteerd kon worden. Een vrolijker slot van een jaarvergadering is nauwelijks voor te stellen. 7

de Wete | 1989 | | pagina 9