Foto Dam 6 en 8, plm. 1930. Boddaert, geboren in Middelburg op 28 oktober 1845. Hij was o.m. Kantonrechter in Ommen en overleed in Den Haag op 29 november 1912. Hij was de zoon van Jhr. Mr. Jacques Phoenix Boddaert en van Anna Petronella barones van Heekeren van Brandenburg, die ook op Kasteel Westhove hebben gewoond. Na het overlijden van Jkvr. Boddaert-Schuurbeque Boeye in 1924 ging het pand over in eigendom aan de Vereniging 'Pro Senectute' voor den ouderdom), gevestigd in Amsterdam. Deze vereniging liet het pand in november 1924 in het Notarishuis 'Mercurius', aan de Koepoortstraat in het openbaar verkopen. Koper werd Bernard Bosman, makelaar in koffie, die in Middelburg woonde, voor 16.900,In de veilingsvoorwaarden was ver meld, dat de badkuip met geyser, aanwezig in de badkamer, niet in de verkoop was begrepen; wel werd de koper verplicht voor 100,de markiezen en twee raamluiken over te nemen, in 1931 verkocht Bosman het pand. Hij woonde inmiddels in Den Haag. Koper werd notaris J. Terpstra, die daar ook zijn kantoor vestigde. Na zijn overlijden kwam het pand in bezit van zijn weduwe en kinderen. Zoals velen bekend zal zijn. was het pand Dam 8, samen met Dam 6, die toen met elkaar in verbinding stonden, in de jaren van de Tweede Wereldoorlog bezet door de Duitsers. In het pand Dam 6 zetelde de Duitse generaal Daser. Dam 6 had bij de Walcherse bevolking geen al te beste klank in de oorlogsjaren. Moest men op Dam 6 verschijnen, dan was dat meestal een bevel tot gevangenneming of erger. Bij de bevrijding van Middelburg op 6 november 1944 kropen vele Duitse soldaten uit de kelders van beide huizen en werden door de bevrijders gevangen genomen. Daarna werd Dam 8 voor kantoorruimte gebruikt door de Provinciale Griffie en later door 31

de Wete | 1989 | | pagina 37