WETENSWAARDIGHEDEN BIJEENKOMSTEN Dat de Heemkundige Kring Walcheren met haar tijd meegaat wist u reeds uit deze rubriek van april '89: Onze hardwerkende secretaris is van het 'alcoholprobleem' af, want het adressenbestand zit nu in de computer. Ook de uiterlijke kant van De Wete heeft op het moment onze aandacht, met name grootte en lay-out. De hoeveelheid kopij was vaak moeilijk in de huidige afmeting te vatten; de twee nietjes hielden maar met moeite de inhoud bij elkaar. Na ruim een jaar van voorbereidingen liggen, na overleg tussen redaktiecommissie, drukker en bestuur, de plannen voor een 'nieuwe' Wete klaar. We willen gaan naar een afmeting van 24 x 17 cm. De voordelen zijn: meer ruimte voor tekst en illustraties en deze zijn beter in elkaar te passen door het drukken in twee kolommen (u vast wel bekend uit andere periodieken als 'Nehalennia' en 'Stad en Lande'). Wat betreft de omslag: op de laatstgehoudenjaarvergadering werd al voorzichtig gewezen op het wat ouderwetse jasje. Maar zowel bestuur als redaktiecommissie - en naar wij menen ook het merendeel van de leden - willen het huidige vignet behouden. Walcheren is, gelukkig voor haar inwoners, nog niet zo door de tand des tijds aangevreten, dat herziening van de vorm noodzakelijk is. Enige restauratie na jarenlang gebruik van het vignet daargelaten. Misschien heeft het u wel eens verbaasd dat nieuwe kopij zo tijdig ingeleverd dient te worden. Vergeet u dan niet, dat na het uitzoeken en lezen ervan de drukker tijd nodig heeft om alles pasklaar te maken; waarna ook nog de correctie plaatsvindt. We zijn blij met de zo trouw leverende'auteurs', waarvan u ongetwijfeld de namen (her)kent. Toch zou bij een groeiend ledental als het onze ook het aantal 'auteurs' best mogen stijgen. Wanneer, begin volgend jaar, een nieuwe Wete in uw bus valt, wensen we u evenveel leesgenot als voorheen. de redaktiecommissie Avondlijk bezoek aan Gapinge Zoals onze vice-voorzitter, de heer Broeksma, terecht opmerkte, is er een gat in de markt aangeboord met onze jaarlijkse avondwandeling. Op deze gure, regenachtige juni-avond had een 40-tal leden, toeristen en andere belangstel lenden zich bij de molen ter plaatse verzameld. M olenaar Reynierse, trotse eigenaar van deze uit 1896 stammende stellingmolen, was er onze enthousiaste gids. Meerdere familieleden moesten er aan te pas komen om het verkeer van en naar de verschillende zolders te regelen en alle vragen te beantwoorden. Drie verschillende molenstenen, de voer-, krop- en tarwebloemsteen zijn nog geregeld in gebruik. Geruststellend voor enkele onwetenden te horen, dat het gruis van het meel gescheiden wordt.

de Wete | 1989 | | pagina 3