Dijkje GESCHIEDENIS VAN DE VISSERIJ IN ZEELAND Het Hof van Eden We hebben in de WETE al eens eerder een grapje gemaakt over de Nederlandse vlag, die de hele zomer uitdagend boven het Vlissingse nudistenkamp wappert. Wij dachten namelijk steeds dat naturisten een hekel aan textiel hadden en wat is dan een duidelijker symbool dan een naakte vlaggestok. Het kamp ligt bovenop een voormalige vuilnisbelt, maar die is nu door een weelderige begroeiing een waar lusthof geworden. Je bent natuurlijk nieuwsgierig hoe het in zo'n kamp toegaat waar iedereen zijn klederdracht heeft afgelegd. Maar het kamp ligt zo hoog dat er zelfs vanaf de bovenste dekken van de veerboot nauwelijks iets is te bespeuren. De Vlissingse brandweer heeft dit euvel verholpen door aan de ingang van de Buitenhaven twee uitkijk torens te plaatsen. Op 1 april van het volgende seizoen worden die voor het publiek opengesteld. En zo heeft Vlissingen er dan weer een opwindende toeristische attractie bij. De Regionale Commissie Geschiedbeoefening Zeeland is voornemens met ingang van het studiejaar 1989-1990 naast het verstrekken van onderzoeksvergoedingen een thematische aanpak van geschiedenisonderzoek te initiëren, zodat gerichter kan worden gestuurd bij het opvullen van lacunes in de bestaande (regionale) geschiedschrijving. Aan deze thematische aanpak wil de Commissie een prijs verbinden van f 2000,bedoeld voor nieuw historisch onderzoek, gedaan in het kader van de afronding van de studie geschiedenis in de doctoraalfase. Voor het eerste jaar is gekozen voor het thema 'Geschiedenis van de visserij in Zeeland'. Belangstellende doctoraal-studenten kunnen contact opnemen met de secretaris van de Commissie Regionale Geschiedbeoefening Zeeland, mevrouw drs. M.E. Jonge jan, Postbus 8004. 4330 EA Middelburg. Eén van de onderwerpen die men graag bestudeerd zag, is 'Arnemuiden als vissersplaats'. Voor dit onderwerp zal zeker in onze heemkundige kring belangstelling bestaan. 38

de Wete | 1989 | | pagina 44