AANKONDIGINGEN EN MEDEDELINGEN woensdag 25 oktober 1989 Deze datum heeft het bestuur gereserveerd voor een bijeenkomst waarin de heer A. Vos uit Middelburg een inleiding zal houden over'Joodse monumenten op Walcheren'. Hij wil zijn betoog met dia's verduidelijken, zodat er niet alleen interessante dingen te horen zijn. maar ook nog mooie plaatjes te zien zijn. Dat de heer Vos weet waarover hij praat, hebt U in De Wete van april j.l. kunnen lezen. Hij schreef daarin over de Portugees-Israëlitische begraafplaats te Middelburg. De bijeenkomst wordt gehouden in Hotel Walcheren te Koudekerke. Aanvang 20.00 uur. ledereen is welkom. woensdag 22 november 1989 Twee jaar geleden zijn we gestart met het eenmaal per jaar houden van een bijeenkomst, gewijd aan een Walcherse kunstenaar. Dit jaar is onze keus gevallen op de Middelburgse schilder Frans Rijckhals (plm. 1600-1647). De heer J. Buma, wonende op de Dam in Middelburg, heeft van deze Rijckhals een grote verzameling reproducties bijeengegaard en gepoogd om letterlijk alles over deze zozeer door hem bewonderde schilder te weten te komen. Hij wil - op ons verzoek - de leden van onze kring daarvan het één en ander vertellen tijdens een bijeenkomst in Hotel Walcheren op woensdag 22 november a.s., aanvang 20.00 uur. woensdag 24 januari 1990 Tijdens de eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar, woensdag 24 januari 1990, hoopt de heer J.D. de Voogd, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, maar ook lid van onze Kring, ons te vergasten op verhalen/vertelsels, zich hoofdzakelijk afspelend in Veere en op Walcheren. Hij geeft deze verhalen als titel mee: 'Zeeuwse Geuzen door de eeuwen heen'. De heer De Voogd heeft in het recente verleden bij andere gelegenheden bewezen een goed en boeiend verteller te zijn, dus: kom naar Hotel Walcheren op 24 januari a.s. We beginnen als gewoonlijk om 20.00 uur. 40

de Wete | 1989 | | pagina 46