VOOR HET VROUWELIJK GESLACHT. Een Bed. Eene Hoofdpeuluw. Een Hoofdkussen. Twee Dekens. Vier Lakens. Twee Kussensloopen. Vier Hemden. Twee Borstrokken. Drie Jakken. Brie Schorten. Twee Bovenrokken. Twee Onderrokken. Vier Halsdoeken. Vier Zakdoeken. Drie Zakken. Drie paar Koussen. Twee paar Schoenen. Een Hoed. Drie Boven-mutsen.l na dat de gewone Kleeding Drie Onder-mutsen. V is des geplaatsten persoons Drie Strijkbanden. J kan dit nagelaten worden. Drie Nacht-mutsen. Drie Servetten. Drie Handdoeken. Een Tinnen Lepel. Een Stalen Vork. Een Tinnen Waterpot. Twee dito Borden. Een dito Kroes. Eene Kist, Koffer of Tafelkasom de Goederen in te bergen. 7.) Alle deze Goederen zullen moeten zijn zoo goed als nieuw immers ten genoegen der Directie» en zullen zoo dikwijls dit noodig zijn mogtop aanzegging van deze, door de Besteders worden vernieuwd. Bij het verlaten van dit Huis hebben de Besteders de vrijheid de teruggaaf dezer Goederen, hoedanig zij dan ook op dien tijd mogen wezen, te verzoekenmaar bij overlijden van den geplaatsten persoonblijven dezelve het eigen dom van het Huis, 8.) Indien, uithoofde van zwaardere Krankzinnigheid, voor den geplaatsten persoon meerdere verschooning noodig mogt zijn, zal men verpligt zijn, op aanvraag der Directie, meer dere Goederen dan in het vorenstaande Tarief zijn opgenoemd te verzorgen ook zal men in zulk geval volstaan met, in de plaats van een Pluimen Bed, drie (of ten mins ten twee) Kaffen Bedden in te brengen. 9.) Indien men voor den geplaatsten persoon eenige meerdere verkwikking, hetzij van Spijs of Drank, Tabak, Snuif en dergelijkemogt verkiezen, zal daarover met den Binnen-Vader, onder goedkeuring der Directie, eene overeenkomst kunnen worden gemaakt. 10.) Ingeval van overlijden zijn de Begraaf kosten voor rekening van de Besteders. 11.) In deze Klasse wordt jaarlijks voor Inwoning, Voedsel, Drank, BewasschenVerstellen van Kleeding en verdere verzorging, betaald eene som van ƒ150-, waarvoor de geplaat ste persoon in andere Lokalendan die der minste Klasse, gehuisvest wordt; overigens zijn alle de voorwaarden dezelfde als voor de Eerste Klasse. Derde Klasse 12.) In deze Klasse wordt jaarlijks voor Inwoning, Voedsel, Drank, Bewasschen, [Kleeding, Ligging en verdere verzorging betaald eene som van 128. 13.) Onder Voedsel en Drank wordt begrepen Des morgens: Boterhammen van Tarwen Brood met Gorcumsche Boter, en Water met Melk. Des middags: driemaal 's weeks Soep met Vleesch of Schenkel eenmaal 's weeks Aardappelen met Stokvisch de overige dagen Aardappelen, Groente of Meelspijs naar gelang dat het jaarsaizoen medebrengt. Des namiddagsWater en Melk, Des avondsKarnemelks-Pap. 14.) De voorwaarden 5 3 59 en 10 zijn ook voor deze Klasse van toepassing, met uit zondering van het bepaalde omtrent de Geneesmiddelen in Art. 5welke' ook voor reke ning van het Gesticht blijven. 15.) De te plaatsen persoon moet bij het inkomen gekleed zijn met schoone en heela Klee ding-stukken, en voorzien van een tweede stel van zoodanige Goederen, welke ge- wasschen moeten worden; terwijl voorts de verstelling en vernieuwing van dezelve voor rekening blijft van het Gesticht. Bij het verlaten van het Huis of overlijden van den geplaatsten persoon is, hetgeen in Art. 7 daaromtrent vermeld is, ook alhier van toepassing. Tweede Klasse. 10

de Wete | 1990 | | pagina 10