Me wense je vee 'eil en zegen in 't nieuwe jaer en aolles wa-je nodig 'eit vö je ziele en lichaem'. WETENSWAARDIGHEDEN Op 1 januari j.l. begon het laatste decennium van deze eeuw, een tijdperk waarin, naar het zich laat aanzien, in Europa belangrijke en omvangrijke ver anderingen zullen plaats hebben. Deze 'open deur' ingetrapt hebbende als inleiding tot wat ik U vertellen wil, kan ik direkt terzake komen. Ook voor onze Kring verandert er wat. De Wete steekt vanaf heden in een nieuw jasje. En dat niet alleen! Het jasje is iets groter geworden en er is ook andere voering in aangebracht. Zonder die beeldspraak, maar concreet uitgedrukt, betekent dat, dat De Wete een ander formaat heeft, dat de tekst voortaan in twee kolommen wordt gedrukt en dat de rubrieken gemarkeerd worden door'kopjes'. Aan de bestaande rubrieken wordt er één toege voegd, n.l. de inhoudsopgave. Deze wordt in het vervolg per nummer opgenomen. In verband hier mede zult U de naam van de schrijver niet meer zien genoemd bij het artikel zelf, maar in de inhoudsopga ve. Het voordeel van het drukken in twee kolommen is, dat het wat gemakkelijker gelezen kan worden, er zijn meer mogelijkheden voor een goede lay-out (b.v. met betrekking tot het opnemen van illustraties) en er kan op eenzelfde aantal pagina's meer tekst verwerkt worden. Door het nieuwe formaat en de andere lay out ziet onze Wete er dus anders uit, 'duurder', pro fessioneler. Het heeft meer cachet. Een buitenstaan der kan zien dat het een blad is, een Kring met meer dan 1250 leden waardig. Jawel, U leest het goed. Toen ik deze Wetenswaar digheden schreef, hadden we meer dan 1250 leden! Toen het bestuurde Redactiecommissie van De Wete aangaf wat het wilde: groter formaat, twee-kolommen druk, betere, andere lay-out, is genoemde commissie aan het werk gegaan. Er is veel arbeid verzet. De verschillende mogelijkheden en geopperde plan nen zijn grondig doorgesproken. Papiersoorten zijn vergeleken, het kostenplaatje is van alle kanten be licht. Het bestuur ontving een gedegen advies. Na het fiat van het bestuur is de commissie aan het werk gegaan om de gekozen opzet te realiseren. Het bestuur stelt er prijs op de Redactiecommissie te bedanken voor al het werk dat terzake in het afgelopen jaar is verricht. We zijn jullie daarvoor zeer erkentelijk! In het bijzonder willen we mevrouw M.H. Rauwe bedanken. Zij heeft de kopjes, die boven de verschil lende rubrieken prijken, bedacht en getekend. Zij heeft daarbij willen aangeven waarom het in de be treffende rubrieken gaat en is daarin ons inziens zeer goed geslaagd. In deze Wete vindt U - zoals te doen gebruikelijk in nr. 1 - een accept-giro voor de betaling van de contributie over 1990. De leden, die volgens onze administratie hun contributie over 1989 nog niet hebben voldaan, zullen twee accept-giro's aantreffen, nl. voor de contributie over 1989 èn 1990. Wilt U de verschuldigde contributie vóór 1 maart 1990 voldoen, met gebruikmaking van de accept-girokaart(en)? Bij voorbaat dank voor Uw medewerking. De penningmeester 1

de Wete | 1990 | | pagina 3