AANKONDIGINGEN EN MEDEDELINGEN openingen die haar licht geven, werd in de 15e eeuw gelijkvloers opgericht. Sedertdien heeft zij haar oude uitzicht bewaard, en daar ze niet van bestemming veranderde, heeft ze een zeer pittoresk effect. Maar juist door deze onveran derlijke bestemming wordt zij weinig bezocht. De bloedende lamsbouten, de lillende runder helften, de darmen en het slachten, de rode bloedstromen zijn er niet op ingesteld bezoekers te trekken. Men zou er dus niets bij verliezen als men er de archieven in onderbracht, en men zou een mooie grote kamer vrij krijgen, die men bij het museum zou kunnen trekken. woensdag 25 april 1990 Eind april van ieder jaar houden we onze Jaar vergadering. Die duurt meestal niet zo lang, zodat we het tweede deel van de avond nog iets anders kunnen presenteren. Dit jaar zal de heer A.H. van Dijk uit Vlissingen bekend vanwege zijn Dijkjes in De Wete spreken over het onderwerp 'Op oude gravures van Vlissingen is nog veel te ontdekken'. We hoeven niet alleen te luisteren, maar kunnen ook nog wat zien, omdat hij zijn betoog toelicht met dia's. De avond begint om 20.00 uur. Plaats: Hotel Walcheren te Koudekerke. woensdag 16 mei 1990 Zoals reeds in De Wete van januari j.l. werd aangekondigd, leek het het bestuur een goede gedachte om enige aandacht te besteden aan het feit dat op 17 mei a.s. het 50 jaar geleden is, dat het centrum van Middelburg door een Duits bombardement werd verwoest. Onze voorzitter, drs. P.W. Sijnke, heeft in verband hiermede een dia-serie samengesteld, waarin hij veel meer laat zien dan alleen maar beelden van het gebombardeerde Middelburg. Dat blijkt al uit de titel die hij de serie gaf: 'Walcheren in de tweede wereldoorlog'. Inleider èn dia-serie maken het de moeite waard om op woensdag 16 mei a.s. naar Hotel Walcheren in Koudekerke te komen. We beginnen zoals gewoonlijk om 20.00 uur. zaterdag 26 mei 1990 We trappen deze morgen weer dauw onder de deskundige leiding van 2 gidsen, de heren A. Willeboordse en R. Struyk. Zowel het heem kundige als het biologische aspect komen aan bod. We benaderen het waterwingebied van Oran jezon nu eens van een andere kant: vertrekpunt van de wandeling: het parkeerterrein aan het eind van de Duinweg bij Oostkapelle. Vertrek tijd: 8 uur. (Denkt u om het parkeergeld; in 1989 f 2, Grijpskerke, tekening J. den Herder woensdag 20 juni 1990 In de reeks van jaarlijkse dorpswandelingen is dit jaar de beurt aan Grijpskerke. De heer C.L. van den Driest, woonachtig in Vlissingen, kent dit dorp als geen ander. Zijn grootvader, met wie hij in zijn prille jeugd veel optrok, heeft hem talrijke verhalen over Grijps kerke verteld. Zelf woonde hij er ook geruime tijd en zijn 'speuren in het verleden' heeft hem veel kennis over ons 'onderwerp' opgeleverd. Hij wil dan ook graag onze gids zijn gedurende onze wandeling. We verzamelen ons bij de timmerfabriek van Coppoolse/de afgeknotte molen, komende uit de richting Middelburg links bij het begin van het dorp. Vandaar lopen we langs de markante punten, waarbij onder meer (uiteraard!) de Hervormde kerk wordt aangedaan. Aanvang: 19.00 uur. 21

de Wete | 1990 | | pagina 23