NIEUWE LEDEN schepen, hoefden de Duitsers alleen die lijsten van radiobezitters maar te pakken. Ten overvloede stuurde de PTT die lijsten eerst nog naar de gemeenten voor eventuele aanvul lingen. En zo konden de ambtenaren op het Stadhuis van Middelburg met eigen ogen zien dat ze op de lijst stonden en dus hun toestel moesten inleveren of anders een zware straf riskeerden. De enige held in dit verhaal is de gemeentebode die al die lijsten in een brandende kachel stopte, maar zo bang was dat hij dat aan niemand durfde te vertellen. Iedereen leverde dus mopperend zijn toestel in en hoorde pas na de oorlog het verhaal van de bode, zodat ze hun toestel kwijt waren, terwijl dat helemaal niet nodig was geweest. Toch heeft deze held nooit de eer gekregen, die hem eigenlijk toekomt. Mevrouw T. de Regt, Arnhem Mevrouw J.H. Geerse-van Splunder, Koudekerke Mevrouw M. v.d. Linden, Middelburg G. de Vos, Veere W. Duvekot, Vrouwenpolder T. Borsboom. Vlissingen J. Vos, Zoutelande M.J. Breel, Veere Mevrouw L.F. Kronenberg, Heelsum M. Vermast, Middelburg Mevrouw M.A. Brouwer-van Visvliet, Baarn Dr. W. Keessen, Hilversum H.W. Eefting, Vlissingen J.J.W. Cijsouw, Oost-Souburg P. Dekker, Gapinge F.H. Willemsen, Domburg H. Vader, Middelburg C. de Ridder, Arnemuiden H.W. Feij, Vlissingen Mevrouw A. Docter-Schipper, Culemborg Mevrouw M. Klap, Aagtekerke J.J. Jakobsen, Koudekerke G. Blankers, Grijpskerke L. van Vaardegem, Westkapelle Mevrouw G. Ram, Serooskerke S. Wisse, Aagtekerke A. Adriaanse, Zoutelande L.C. Janson. Middelburg J.J. de Reij, Middelburg H. Albers, Den Haag I. de Buck, Leerdam A. van der Lee, Middelburg S.J. Meijers, Dronten Mevrouw G.M. Klaassen-Houmes, Haarlem Mevrouw P. Houmes, Son Mevrouw E. Somers-Houmes, Nieuwegein Mevrouw M. van de Vijver, Middelburg L.A. Witte, Vrouwenpolder P. Peene, Koudekerke P. Jansen, Middelburg A. Davidse, Meliskerke P.J. Verheyden, Oost-Souburg C.P. Passenier, Middelburg J.P. Koene, Middelburg opgegeven door: Mevrouw C. Terwoert J. Beun bestuur. E. Zuidema E. Zuidema Mevrouw R. Rauwe Mevrouw A. Dingemanse J.W. Breel bestuur bestuur H.J. van Visvliet Mevrouw Keessen bestuur bestuur L. Everaars F. Hulst G. de Ru D.A. de Veie C. de Ridder Mevrouw Rabenberg-den Hollander bestuur bestuur J. Francke Mevrouw J. Kodde-Koene Mevrouw C. Verboven-Dellebeke F. Wisse P. de Buck J.P. Luteijn J.P. Luteijn Mevrouw Baljet-Castel J. Wisse Mevrouw Boogaard Mevrouw Van Gorselen P. Houmes P. Houmes P. Houmes bestuur bestuur A. de Lange Mevrouw Puype dhr. v.d. Eeckhout dhr. v.d. Driest bestuur bestuur Afgesloten: 15 maart 1990 23

de Wete | 1990 | | pagina 25