EEN OVE Als ik aan Vlissingen denk, dan denk ik aan de 150-tons kraan en de Scheepjesbrug. Dr. Staverman en Pension Schütz, 't kleine dokje en notaris Paap, de sigarenwinkel van De Vries en de bloemisterij van Witte; het postkantoor met 3 bestellingen per dag, de winkel van Langwerden en de katholieke kerk, de bank van Siegers en de Nieuwe Kerk. Dan denk ik aan Au Bon Marché en het Leger des Heils, 't Concertgebouw, gebr. Ots en het Corner House, 't Kalkhokstraatje, gasfabriek en slager Imanse, Brasch Rothenstein en de stationstram, de Mecklenburg, de D-trein, de koninklijke wachtkamer, de Noord Brabant en de parade op 31 augustus, de Laagte en de stank van de Nedpam, de Blikfabriek en de Koningsweg, Polak, Plouvier en Kapitein Van der Slikke, de gietijzeren pisbak en de gez. Motkee. Dan denk ik aan Schar, schardijn en scharretjoe, de kastanjebomen in bloei op het Bellamypark, de muziektent en De witte Ballons, de winkel van Ovaa en De Oude Vriendschap, De Vey Mesdagh en het Predikbeurtenblad, bakker Francken en groenteman Rammelo, Jamin, Beniest en Bouman Noach, koster Van Sabben en Delvoy. Dan denk ik aan Bisschoff en Van de Burg, Goetheer en de bieb in de Nieuw straat, de Luxor, 't Gasthuis Heine Boeboe en Suze van het Pannekot de Gez. Bebelaar en smid Geldof, Toussaint, Grool en slager Van Stee, de stank van het beslaan van paarden, Wegeling's Nieuwsblad en de horlogewinkel van Vulling, Noordstraat 34, de Kromme Elleboog. Dan denk ik aan de Hefa en de speelgoedwinkel van Kamermans, De Nijs en de kiosk op de Kleine Markt, de geur van koffie bij de Gruyter, de Tijdinghal en Apotheek Ockenburg, de lichtreclame 'Even tijd voor een Caravellis', Manse Dave en Jo van Boven's Magneet, Rabbers, De Kleine Winst, Frans Timmerman en George van Dalsum, Althy, Zandee, Salet, Prins en Kreymborg, Muste, De Ooievaar, Dan denk ik aan Speckens, De Visser en Adam kwam en zag 'Van Verre', Schmelzer en Labruyère, en de tuintjes voor de huizen in de Coosje Buskenstraat, de Ci-Tax en Gerrit de Kat, dr. Wolters en het tramkotje aan het Betje Wolffplein, het piepen van de tram, de herrie van het klinken op de helling 24

de Wete | 1990 | | pagina 26