AANKONDIGINGEN EN MEDEDELINGEN woensdag 26 september 1990 Tijdens deze eerste bijeenkomst van de Kring na de vakanties zal de heer dr. J.Z.S. Pel, huisarts in ruste te Middelburg, ons 'De geschiedenis van het Middelburgse Gasthuis' vertellen. Ter verduidelijking van zijn verhaal toont hij tevens een aantal dia's. Plaats van samenkomst is uiteraard wederom Hotel Walcheren in Koudekerke, aanvang: 20.00 uur. zaterdag 29 september 1990 LEUVEN in België is het doel van ons 'buiten- heems uitstapje' dit jaar. De bedoeling is, dat we in deze oude Vlaamse universiteitsstad, ten oosten van Brussel, in de morgenuren een stadswandeling maken. Aan sluitend daarop bezoeken we het bijzonder mooie, 15e eeuwse laat-gotische stadhuis dat wereldberoemd is. Na de gebruikelijke lunchpauze gaan we per bus naar de even buiten Leuven gelegen Abdij van 't Park. DezeNorbertijnerabdij, gesticht omstreeks 1129, omvat een ruim gebouwencomplex, be staande uit een kloosterpand, de kerk, een hoeve en monumentale poortgebouwen. Zowel de wandeling als de bezoeken aan het Stadhuis en de Abdij staan onder leiding van plaatselijke gidsen. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur: aankomst in Leuven; koffie met gebak. 10.45-12-45 uur: wandeling en bezoek stadhuis. 12.45-14.30 uur: lunchpauze. 14.30-16.15 uur: bezoek Abdij van 't Park 16.15 uur: vertrek naar'Familieland', Hoogerheide. 17.30-19.00 uur: diner in 'Familieland' 19.00 uur: vertrek naar Middelburg. Teneinde om 10.00 uur in Leuven te kunnen zijn, moeten we vertrekken: 7.10 uur: Domburg, Markt 7.25 uur: Zoutelande, kerk 7.35 uur: Koudekerke, kerk 7.45 uur: Vlissingen, Stadhuis 7.55 uur: West-Souburg, brug 8.00 uur: Middelburg, station N.S. Kosten: f 50,00 per persoon (bus, koffie, gid sen, diner). Opgave uitsluitend door betaling van de deelnemingskosten op girorekening 635276 t.n.v. J. den Hollander te Middelburg. Ook nu geldt; wie het eerst komt, het eerst maalt. Er kunnen 53 personen mee. Bij voldoende belangstelling zou eventueel een tweede reis naar Leuven kunnen worden ge maakt, b.v. in het voorjaar 1991. Lezing over schrijver-beeldend kunstenaar J.C. van Schagen Elk najaar een lezing over een Zeeuwse kunste naar. Die traditie blijven we trouw en de keus is ditmaal gevallen op J.C. van Schagen. De heer Andreas Oosthoek, literator en adj. hoofdre dacteur van de P.Z.C., in welke krant hij regel matig over beeldende kunst publiceert, zal ons komen vertellen over het werk van J.C. van Schagen, wiens literaire en beeldende werk een eenheid vormen. Helaas bevindt zich weinig beelden werk van Van Schagen in Nederland (van het literaire werk zijn er drie recente, prachtig verzorgde uitgaven van De Prom), maar er is een kans dat een film van Henk de Bye over Van Schagen getoond kan worden. De bijeenkomst vindt plaats in Hotel Walche ren te Koudekerke, aanvang 8 uur 's avonds en wel op woensdag 17 oktober a.s. Toekomstig programma Samen met de Zeeuwse Vereeniging voor Dia lectkunde bereiden wij een culturele middag voor, waarvan het de bedoeling is dat die op 17 november in De Zandput te Serooskerke zal plaatsvinden. Op dit moment is alles nog in een pril stadium, zodat we er nog weinig méér van kunnen zeggen. We kunnen een goed pro gramma brengen, maar zullen voor een deel van de financiering een beroep op instellingen doen die ons welgezind zijn. In de volgende Wete hopen we U meer te kunnen vertellen. 21 november 1990 Drs. Chr. Peters, gemeente-archivaris te Vlis- 30

de Wete | 1990 | | pagina 32