V gebruik bij de R.K. voetbalclub Walcheren. De Boys speelden aanvankelijk in de Zeeuwse Voetbal Bond, en toen men na 3 promoties in 3 jaar in de landelijke competitie kwam schreef Joos Broeke een clublied, waarvan de hoogbe jaarde oud-speler me het eerste couplet voor zong: Wij zijn de jongens van het Eiland, Eiland Boys is onze naam. Rood en zwart zijn onze kleuren, Zeer bekend is onze naam. We speelden in de Z.V.B., Die tegen ons speelden viel 't niet mee. De Boys deden nog meer dan tegen een bal schoppen, want ze organiseerden ook feestavon den met cabaret, waarvoor zelfs het concert gebouw werd gebruikt. De middenstand blies in de club een flinke partij mee, want kapper Sohier werd me genoemd als secretaris, terwijl ik heb begrepen dat café houder Rinus van Boekhout de grote man ach ter de club was; hij bekleedde dan ook de verant woordelijke functie van penningmeester. Afgezien van wat Eiland Boys deed werd me de heer Van Zutfen van de Provinciale bootdien sten genoemd als de centrale figuur bij het orga niseren van festiviteiten op het Eiland. De Boys waren niet op de eerste voetballers op het Eiland, want de hierbij afgedrukte foto van 29 nov. 1914 toont ons - met rechts op de achtergrond de Piet Heinstraat en midden tus sen de spelers hopelijk zichtbaar de schuine schoorstenen van een mailboot in de Buitenha ven - het elftal V.V.V., en dat was de Voetbal Vereniging Victoria, afkomstig uit Kanaalstraat en omgeving. Volgens mijn zegsman was er ook in Middelburg een club Victoria, en omdat dit verwarrend was is er toen op het Middelburgse Molenwater door beide clubs een wedstrijd gespeeld met de naam als inzet; de Vlissingers wonnen en mochten zich dus Victoria blijven noemen. Afbeelding 9: Voetbal Vereniging Victoria 29 november 1914 Het sportterrein aan de Joost de Moorstraat naast de Eilandschool is daar door de Kon. Mij. De Schelde op fabrieksterrein aangelegd ten behoeve van de voetbalclub Scheldestroom, afkomstig uit de Tachtig Plagen, d.w.z. vooral uit woningen van de fabriek. Scheldestroom speelde ook in de competitie; na zijn opheffing gingen verscheidene spelers over naar de Eiland Boys. Als andere gebruikers van het terrein werden me genoemd een club van 24 Zeevaartschoolleerlingen, een van Schelde- beambten en een van het Loodswezen, en ook wel Eiland Boys. Tevens schijnt de Marine er gespeeld te hebben. Om nog even op de foto van Victoria terug te komen: de bezitters van deze foto zouden graag te weten komen wie de afgebeelde spelers waren. Zelf wisten zij slechts de man met de pet: C. van Boekhout, geboren 1894, en de speler rechts achter: Arie van der Pijl, geboren 1898. Wie

de Wete | 1991 | | pagina 26