<Fl \<*óo WETENSWAARDIGHEDEN ^öl i iUaxv\C5cl\\p VAN DE REDAKTIE 1 HEEMKUNDIGE KRING WALCHEREN GELDIG VAN TOT In De Wete van oktober 1990 schreef ik over het zgn. kado-lidmaatschap. Het komt, zo meldde ik, de laatste tijd nogal eens voor dat leden van de Kring hun familie leden, vrienden of kennissen een lidmaatschap van de Kring cadeau willen doen. Ik noemde ook de voorwaarden, waaronder dat kan: 1het lidmaatschap gaat in op de eerste dag van een lopend kwartaal; 2. het wordt aangegaan voor tenminste één jaar; 3. indien betrokkenen na dat jaar lid willen blijven, hoeven ze niets te doen. Ze ontvangen dan automatisch een acceptgirokaart voor de contributie die ze voor het lopende vereni gingsjaar nog verschuldigd zijn. Het nieuwe lid, dat aldus werd aangemeld, ont ving van ons een brief, waarin stond op welke datum hij/ zij lid van de Kring was geworden, de Statuten en het Huishoudelijk Reglement en een exemplaar van de laatst verschenen Wete. Bovendien voegden we er de laatste tijd een kaartje bij zoals op de hierbij gaande afbeelding. Aan de binnenzijde werd dan vermeld wie het Kado-Lidmaatschap aanbood. In het bestuur werd geopperd, dat het wellicht beter zou zijn om het hele hiervoren bedoelde pakket te sturen naar degene, die het lidmaat schap als cadeau wil aanbieden, tenzij deze liever heeft, dat het rechtstreeks naar het nieuwe lid wordt toegezonden. Aldus werd besloten. Voor U wellicht een stimulans om langs deze weg' leden aan te werven. U weet dat we niet veel aan propaganda voor onze Kring doen. Dankzij een uitstekende re dactiecommissie is De Wete ons 'propaganda blad' bij uitstek. Daarnaast hebben we een folder die, naar geble ken is, wervend werkt. Het Kado-Lidmaatschap kan een derde middel zijn om onze Kring bij anderen aan te bevelen. Het is vanzelfsprekend, dat een bestuur van een vereniging bijzonder geïnteresseerd is in het ledenverloop van hun 'club'. Reeds jaren wordt er met name in diverse sportorganisaties zorge lijk gekeken naar het gestage achteruitgang van het ledenbestand. De Heemkundige Kring Walcheren hoeft zich over het teruglopen van het aantal leden echter al jaren geen zorgen te maken, omdat er sinds de oprichting steeds vooruitgang is geboekt, on danks het feit, dat met name uw huidige bestuur al geruime tijd denkt, dat er aan die vooruitgang 'toch eindelijk wel eens een eind zal komen'. Ik plaats die gedachte moedwillig tussen aan halingstekens om aan te geven dat het slechts een gedachte is. Het bestuur wil vanzelfsprekend niet dat er een eind komt aan de groei van het aantal leden van onze Kring, integendeel. In een gesprek met een verslaggever van de P.Z.C. hebben we kortgeleden gezegd, dat we het bijzonder fijn zouden vinden als we over niet al te lange tijd het ledenaantal van 1500 zouden bereiken. J. den Hollander Een van de zaken waar we bij het samenstellen van De Wete altijd met elkaar over spreken is het gegeven dat we in iedere Wete artikelen willen plaatsen die naar onderwerp en geogra fische ligging zo gevarieerd mogelijk moeten zijn. Soms krijgen we bijv. meerdere verhalen aangeboden over Vlissingen, Middelburg, mo lens, enz. We doen dan een keus uit dat aanbod en houden de overige artikelen in portefeuille voor plaatsing in een volgende Wete. Met het groeiend aantal leden wordt ook het aanbod van bijdragen groter. Iets wat ons erg verheugt. Wij hebben dan een ruimere keus bij de samen stelling. Deze keer o.a. een laatste artikel over

de Wete | 1991 | | pagina 3