,S LAAT HET DE WETE WETEN W Gezien het feit dat onderstaand verzoek niet vanuit de privésfeer maar voornamelijk vanuit haar werkzaamheden als aktiviteitenbegeleid- ster komt, meenden we als redaktie deze vraag van Henrietta Borgmeier uit Oost-Souburg te moeten plaatsen. 'Door mijn werk als aktiviteitenbegeleidster kom ik in aanraking met mensen die nog gekleed gaan in de Walcherse klederdracht. Meestal zorgt de familie voor schone mutsen. Maar steeds meer hoor ik de klacht dat dit niet zo eenvoudig is. Mensen die altijd de mutsen hebben gewassen en geplooid stoppen er om verschillende redenen mee. Nu is er één van die mensen bereid mij de kunst van het wassen en plooien te leren, zodat ik dit van haar kan overnemen. Want ook zij moet er vanwege gezondheidsredenen mee stoppen. Dit idee kan alleen slagen wanneer ik beschik over de nodige materialen. Daar ligt nu juist het probleem! We kunnen niet aan de strijkijzers komen die daar voor nodig zijn. Dus mijn vraag is aan U: Wie kan mij helpen aan 2 strijkijzertjes nr. 2 voor het strijken van de Walcherse mutsen? (Uiteraard tegen een vergoeding). ring. En kijk, daar staat alweer een nieuwe oude Willibrodusput. Er zijn zelfs plannen daar bin nenkort water in te doen. Dit alles schoot me te binnen toen ik onlangs in de krant las dat ergens in Nederland het water uit zo'n put geneeskrachtig bleek te zijn. Stelje zo'n wondermiddel eens voor. Daar kan het toerisme toch alleen maar beter van worden. 31 Het wonder Een van de bekendste wonderen is wel het wonder van Elia en de weduwe van Sarfath. Door dit wonder raakte het meel in de pot nooit (meer) op en de kruik met olie zou niet meer leeg raken. Stof genoeg voor een ouderwetse preek. Vanaf de kansel werd duidelijk gemaakt dat de kruik geen gewone kruik was, maar een won- derkruik en dat de olie geen gewone olie was, maar wonderolie. Zo'n wonder vergeet je niet gauw en in de legende over Willibrord wordt eigenlijk het zelfde verteld. Toen Willibrord in het jaar 690 Walcheren bezocht hadden de flessetrekkers van Vlissingen de wijnfles van de heilige leeggedronken, maar toen deze zijn fles weer terug vond bleek de fles nog vol wijn te zitten. En met de historie van de wonderfles had Vlissingen tegelijk een scheld naam en een stadswapen gekregen. Maar wonderen werden niet alleen vroeger ver richt, ze gebeuren nog steeds. In Zoutelande verdween de Willibrordusput onder de zeewe-

de Wete | 1991 | | pagina 33