AANKONDIGINGEN EN MEDEDELINGEN Woensdag 8 mei 1991 Op woensdag 8 mei a.s. zal in de Aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering gehouden worden, aanvang: 20.00 uur. Zoals U ziet, is plaats en tijd gewijzigd. Ik ver zoek U hiervan goede nota te nemen! De agenda van de vergadering ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Notulen van de jaarvergadering 1990 (gepubliceerd in De Wete van juli 1990) 3. Ingekomen stukken en (evt.) mededelingen 4. Jaarverslagen van: a. de secretaris b. de penningmeester 5. Verslag kascommissie 6. Begroting 1991 7. Beleid bestuur 8. Verkiezing bestuursleden. Aftredend en verkiesbaar is mevrouw M.J. Daamen-van Houte. Het bestuur stelt voor haar te herbenoemen. 9. Verkiezing kascommissie 10. Rondvraag 11. Sluiting Waarom de jaarvergadering op een andere plaats en een andere dag dan in DE WETE van januari 1991 vermeld? Het ligt in de bedoeling om na de Jaarverga dering een videofilm te vertonen, die is samen gesteld uit een aantal fragmenten van (amateur) films die beschikbaar zijn gesteld aan de Werk groep Zeeuws Filmarchief. De werkgroep stond deze videofilm welwillend aan ons af, uiteraard in bruikleen, waarvoor we zeer erkentelijk zijn. Op bedoelde film staan stukjes over Westka- pelle vóór 1940 (de dijk, uitgaan van de kerk, dijkwerkers, dorsen, schoolkinderen, de molen op de dijk, een bruiloft, werken aan de dijk). De winter van 1929(?) toont de Westerschelde bij Vlissingen 'als ijsschots', terwijl (vermoede lijk in Vlissingen) een optocht te zien is op Koninginnedag 1931. Klederdracht ontbreekt er ook niet (vermoedelijk in Zoutelande). In deze film over Walcheren ontbreken uiter aard ook de gebeurtenissen tijdens de bezetting en na de bevrijding niet. 32 Een stukje geluidsfilm vertelt over de oorlog in mei 1940, de inundatie, de droogmaking en de wederopbouw. Arnemuiden sluit de film af met ringrijden op de 3e Pinksterdag en de woensdag na Pinkste ren: een gewone werkdag. Vanwege de apparatuur die nodig is om deze videofilm te vertonen, dienen we naar de aula van de Zeeuwse Bibliotheek uit te wijken. We hadden ook 'wat anders' kunnen brengen in het tweede deel van de avond, maar het bestuur vond het passend bij ons 20-jarig bestaan om tijdens de Jaarvergadering deze bijzondere film te vertonen. Want iets bijzonders is het! Komt daarom in grote getale. Zaterdag 11 mei 1991 Er is toestemming gevraagd en verkregen voor onze jaarlijkse wandeling in het beschermde waterwingebied van Oranjezon. Ook nu weer onder leiding van de gidsen Richard Struijk en Bram Willeboordse, bij uitstek kenners van dit gebied. We verzamelen ons op de niet zo vroege tijd van 8 uur bij het parkeerterrein tegenover de boer derij 'Oranjezon', alwaar we het gebied betreden via de hoofdingang. Denkt U om het parkeergeld (in 1990 nog/2, Woensdag 19 juni 1991 Voor de jaarlijkse dorpswandeling is Klevers- kerke aan de beurt. Over dit dorp - één van de kleinste op Walcheren - is toch nog heel veel te vertellen. Mevrouw Nel Leeman-Marteijn, al daar geboren en getogen, weet er erg veel van en wil ons daarvan graag deelgenoot maken. We nodigen U daarom van harte uit om op genoemde datum om 19.30 uur bij de Kerk van Kleverskerke aanwezig te zijn teneinde deze dorpswandeling mee te maken. Zaterdag 7 september 1991 Een 'binnenheemse dag voor buitenheemse leden' noemen we het. Beter zou zijn 'Een dagje Walcheren', maar hoe je het ook noemt: zater dag 7 september 1991 belooft een fijne dag te worden voor degenen die eraan willen deel nemen. Ik vermeld hier summier het program ma voor deze bijzondere bijeenkomst.

de Wete | 1991 | | pagina 34