We drinken om 10.30 uur koffie in Veere, waarna we naar het Stadhuis gaan voor rond leiding en explicatie. De burgemeester van Veere heeft toegezegd ons te zullen ontvangen en rond te leiden. Na het Stadhuis van Veere gaan we via de Veerse Molen en het nieuwe monument op de dijk bij het voormalig stroomgat (denk aan het bombardement van de Walcherse dijken in 1944) naar het Molenrestaurant in Seroos- kerke, alwaar we de lunch gebruiken en verhaal te horen krijgen over de Molens op Walcheren. De middag gebruiken we verder om de Wal cherse molens te gaan bekijken, alsmede de andere 'moderne' monumenten bij de voorma lige stroomgaten elders op Walcheren. Dit gaat dan per autobus. De bus staat om 10.10 uur op U te wachten bij het station te Middelburg en brengt U vandaar naar Veere, Serooskerke en verder. Om onge veer 17.30 uur bent U weer in Middelburg terug. In eerste instantie is deze dag gepland voor leden buiten Walcheren, omdat deze over het algemeen niet of zeer moeilijk onze maandelijk se bijeenkomsten kunnen bijwonen. Mocht er t.z.t. plaats over zijn, dan hoort U ervan op deze plaats. Aanmelding - dus voor leden buiten Wakheren - vóór 1 juni a.s. door overmaking van de deel nemersbijdrage a 30,per persoon op giro rekening nr. 1141511 t.n.v. F. Krusete Middel burg. KONINKLIJK ZEEUWSCH GENOOTSCHAP DER WETENSCHAPPEN WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE Dorpen in Zeeland' De 6e Historische Studiedag van de Werkgroep Historie en Archeologie zal worden gehouden op zaterdag 27 april 1991 van 10.00 tot 16.00 uur in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Het thema van de dag is 'Dorpen in Zeeland'. Het bestuur is bijzonder verheugd dat wederom een aantal gerenommeerde spre kers bereid is gevonden om tijdens deze studie dag een lezing te verzorgen. Tevens zal op deze dag het eerste exemplaar van het nieuwe boek Dorpen in Zeeland'aan de bekende acteur van Zeeuws komaf Sacco van der Made worden aangeboden. De kosten van deelname bedragen 30,per persoon; koffie, thee en een lopende lunch zijn bij dit bedrag inbegrepen. Aanmelding is uit sluitend mogelijk door storting van het inschrijf geld op: Girorekening 3719924 ten name van de Werk groep Historie en Archeologie, Vroonlandse- weg 3b, Kapelle. De inschrijvingen zullen in volgorde van bin nenkomst worden afgehandeld. namens het bestuur, Lieuwe Zoodsma, secretaris 33

de Wete | 1991 | | pagina 35