ACTIVITEITENPROGRAMMA HEEMKUNDIGE KRING DE BEVELANDEN VOOR 1991. Zaterdag Tl april 1991 Dorpswamdeüng in Wolphaartsdijk onder leiding van de heer A.J. Barth, gemeentearchivaris van Goes. Verzamelen bij de Nederlands Hervormde Kerk. Aanvang 14.00 uur. Hier is ook een bezoek aan Oud- Sabbinge aan verbonden. Zaterdag 18 mei 1991 Dorps wandeling in Baarland onder leiding van de heer Jde Ruiter, chef kabinet en voorlichting van de gemeente Bor- sele. Op het programma staan een bezoek aan de kerk, aan slot Hellenberg en slot Baarland. Verzamelen bij de kerk. Aanvang 14.00 uur. Zaterdag 15 juni 1991 Bezoek aan het landgoed Mattenburg bij Bergen op Zoom, onder leiding van de heer J. Schep, medewerker bij het Noordbrabants landschap. Verzamelen bij het landgoed. Aanvang 14.00 uur. Augustus 1991 Rit met de stoomtram Goes Borssele. Nadere berichten hierover volgt nog. Zaterdag 14 september 1991 Bezoek aan het Abbekinderse bos bij Kloetinge, onder leiding van de heer R. Barkema, medewerker bij Natuur monumenten. Aanvang 19.00 uur, verzamelen bij het bos. Woensdag 18 september 1991 Lezing door de heer L. van Oeveren van architectenbureau Van Doorn over zijn werk in de Monumentencommissies van Goes en Borsele. Plaats van samenkomst: het gebouw van de Gemeentelijke Archiefdienst, Wijngaardstraat 3 te Goes. Aanvang 20.00 uur. Oktober 1991 Excursie naar België. Nadere berichten hierover volgen nog. Vrijdag Jaarvergadering met lezing. De lezing wordt dit keer ver zorgd door de heer A. Katsman en mevrouw Verschuure uit Wolphaartsdijk. Aan de hand van beelden wordt het leven van Jacob Cats, Zeeuws dichter en staatsman, geschetst. Het eerste deel van het programma verhaalt zijn verblijf in Brouwershaven, Zierikzee, Groede en Middelburg. Het tweede gedeelte beschrijft zijn verblijf in Dordrecht en Den Haag. Voor de verbindende tekst wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt van het dichtwerk van Jacob Cats. Plaats: Schouwburgzaal Prins van Oranje, Nieuwstraat te Goes. Aanvang: 19.30 uur. Is Walcheren vol? Vorige zomer heb ik de foto-atlas van Zeeland gekocht. Ik was van plan van die prachtige verzameling luchtfoto's te gaan genieten, maar toen ik de foto's van Walcheren bekeek schrok ik. Wat op de stafkaarten maagdelijk groen is gekleurd, bleek op de foto's bezaaid te liggen met witte stippen. Alsof rijen afgedankte ijs kasten waren neergesmeten. Zelfs de erven van de boerenhofsteden bleken er meer vol te liggen. Maar de ijskasten waren caravans door de lucht foto's betrapt. En de goudgele stranden van de stafkaarten waren in werkelijkheid volgewrie- meld met recreanten en op de parkeerterreinen langs de kust leek het kleurigste blik opgestapeld. Als je wilt weten of Walcheren vol raakt moetje dus niet op de toeristenstafkaarten kijken, maar vanuit de lucht en de schuimrand langs de kust geeft de indruk dat het eiland niet alleen maar vol is, maar dat het zelfs overloopt. Van de politici mogen we niet meer zeggen dat Zeeland vol is. We kunnen het beste 's zomers maar gewoon een poosje weg gaan. 34

de Wete | 1991 | | pagina 36