VESTING VLISSINGEN het Vlissingse Eiland, ontstaan naar aanleiding van de vele reakties die de heer Kareis ontving op zijn voorgaande verhalen. Er zijn weer twee jubileumbijdragen binnengekomen. Mevrouw W. van Montfrans-Hartman, oud burgemeester van Veere en de heer W.P. Roose uit Koudekerke hebben beiden in heden en Verleden' in die plaatsen goede herinneringen liggen. U zult daar zeker van genieten. Ook de vaste rubriekschrijvers bieden U weer verlerlei aan in deze Wete en de redaktie hoopt dat U aan het lezen van dit blad veel plezier beleeft. Jan Louw er se <5T Lezing over Vlissingen Op 23 januari vervolgde de heer A.H. van Dijk zijn verhaal dat hij, wegens tijdgebrek, op 25 april van het vorig jaar af moest breken. Voor een groot aantal belangstellenden schetste hij in het kort de geschiedenis van Vlissingen tot de Napoleontische tijd. Ook nu weer aan de hand van topografische gravures, vaak met grote fan tasie gemaakt. Het accent van deze avond lag op de periode, waarin Napoleon trachtte van Vlissingen een onneembare vesting te maken. Om de eerste omwalling uit 1489 werd een tweede gelegd. Door geldgebrek kwam men niet tot echte ver dedigingswerken, slechts enkele ravelijnen ver rezen. De oude inlaagdijk veranderde in de (holle) Westbeer, die het zeewater uit de gracht vóór de wallen hield en die men kon laten springen ten tijde van gevaar, waardoor de stad rondom onder water kwam te staan. De Ge vangentoren, restant van de 17e-eeuwse West poort, werd bomvrij, evenals de aangebouwde kazerne, niet bestand tegen het 20e-eeuwse geschut, want na de Tweede Wereldoorlog legde deze het loodje. Nu siert de Gevangentoren weer de boulevard. Zo verrees meer oostwaarts de Oostbeer. "bomvrije bastion1 platte cjk - bracht- injgawc sortie veste eet? het monfs ik "reconstructie "bastiqn n i met westbeer 1810 ssd 2

de Wete | 1991 | | pagina 4