KERKHISTORISCHE VERENIGING DIT JAAR BIJEEN IN MIDDELBURG AKTI VITEITEN HEEMKUNDIGE KRING 'DE BEVELANDEN' Omstreeks 20.30 uur hopen we weer in Middel burg terug te zijn. Voor de niet in Middelburg woonachtige deelnemers wordt de thuiskomst dus wat lager. De excursie kost f 40,per persoon, inclusief gidsen en diner. Aanmelding door storting van de deelnemers- kosten op girorekening 63.52.76 ten name van J. den Hollander, Essenlaan 7 te Middelburg. In verband met m'n vakantie dient U na 26 augustus a.s. eventueel af te melden (b.v. i.v.m. ziekte) bij: mevr. M.J. Daamen, tel. 01181-1630. Zoals gebruikelijk geldt: wie het eerst komt, het eerst maalt! De datum van ontvangst van de deelnemerskosten is bepalend. Stort dus zo spoedig mogelijk. Bijeenkomst in oktober 1991: Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, willen we ook dit jaar in oktober aandacht besteden aan een Walcherse kunstenaar of aan een kunstenaar die in ons gebied enige tijd aktief geweest is. Het zit ons met het organiseren van deze bijeen komst dit keer wat tegen. Wilt U echter noteren dat bedoelde bijeenkomst gepland is voor 23 of 30 oktober a.s.? Zeeland zal centraal staan op de Derde Dag van de Nederlandse Kerkgeschiedenis, die op zater dag 21 september a.s. in Middelburg wordt gehouden. Met dergelijke, jaarlijks in een ander deel van Nederland te houden, bijeenkomsten stelt de organiserende Vereniging voor Neder landse Kerkgeschiedenis (VNK) zich tot doel de nationale en regionale kerkgeschiedschrijving te stimuleren en de liefhebbers ervan, ongeacht hun professionele of confessionele achtergrond, met elkaar in contact te brengen. In Middelburg staat een drietal lezingen op het programma. Eerst zal dr. A.J. Jelsma, hoog leraar kerkgeschiedenis aan de Gereformeerde Universiteit te Kampen, een algemene lezing houden over verschuivingen in de Nederlandse kerkgeschiedschrijving. Vervolgens wordt de blik op Zeeland gericht via lezingen van pater H. Janssens P. Praem., archivaris van de Nor- bertijner abdij in het Belgische Averbode ("De norbertijnen en hun abdij in Middelburg") en dr. W.J. op 't Hof, hervormd predikant te Nederhemert ("De Nadere Reformatie in Zee land in de zeventiende eeuw"). Zoals ook in vorige jaren zal daarnaast voldoende gelegen heid bestaan tot ontmoeting en uitwisseling. Verder zullen publikaties van verwante vereni gingen worden aangeboden, zal er een kleine tentoonstelling te bezichtigen zijn en kan naar orgelspel geluisterd worden. Enkele andere Mid delburgse kerken zullen ter gelegenheid van deze Dag eveneens voor bezichtiging openge steld worden. De teksten van de lezingen zullen worden opgenomen in de bundel Rond de Kerk in Zeeland. De Derde Dag van de Nederlandse Kerkgeschie denis vindt plaats in de Koorkerk binnen het Abdijkomplex van Middelburg. De kerk gaat om 10.00 uur open en de toegang is gratis. Nadere informatie (postzegel bijsluiten), bestel lingen van de vorige bundels over Gouda (f 24,75) en Groningen (f 32,50) en aanmelding voor het lidmaatschap bij de sekretaris drs. P.H.A.M. Abels, Sleedoornsingel 1, 2803 BZ Gouda. In het aktiviteitenprogramma is abusievelijk de moet zijn vrijdag 15 november 1991. Plaats en datum van de jaarvergadering niet vermeld. Dit aanvang blijven hetzelfde. 34

de Wete | 1991 | | pagina 36