WETENSWAARDIGHEDEN VAN DE REDAKTIE Ook buiten onze vereniging is het doel van onze Kring bekend, zoals ons enige tijd geleden bleek uit een brief die we van het College van Burge meester en Wethouders van Valkenisse ont vingen. Genoemd College wil bij enkele buurt schappen in zijn gemeente naamsaanduidingsborden plaatsen. Daarvoor is door de Gemeenteraad van Valkenisse een krediet beschikbaar gesteld. Naast de te plaatsen borden witte onder grond met daarop in zwarte letters de buurt- schapsnaamwil men in een later stadium door middel van een educatief onderbord in het kort enige historische informatie over het buurt schap geven. Het College verzocht het bestuur van de Kring om over alle buurtschappen in de gemeente Valkenisse de naar onze mening interessante informatie voor een dergelijk onderbord te willen verstrekken en daartoe zo mogelijk een beknopte tekst aan te leveren. Het College is van de veronderstelling uitge gaan, dat binnen de Heemkundige Kring Wal cheren de nodige historische kennis betreffende de tot de gemeente Valkenisse behorende buurt schappen aanwezig zou zijn. In de gemeente Mariekerke zijn reeds enige tijd soortgelijke borden geplaatst. Het initiatief werd genomen door de heer drs. A.P. de Klerk uit Uithoorn, lid van onze Commissie Veld namen. Wat lag dus meer voor de hand, dan hem te verzoeken de gegevens te verstrekken. Hij heeft daaraan, tot groot genoegen van het Bestuur, graag voldaan en wel binnen zeer korte termijn. Dat het initiatief van de heer De Klerk in de gemeente Mariekerke in de aangrenzende ge meente Valkenisse wordt overgenomen, stemt hem -neem ik aan- èn ons tot grote voldoening. Naar het boekje "Walcherse vertelseltjes van om 't 'oekje" blijkt nog steeds grote vraag te zijn. Daarom heeft het bestuur gemeend om dit eer ste deel van onze Walcherenreeks te laten herdrukken. Elders in deze Wete wordt het derde deel van deze reeks alweer aangekondigd, terwijl aan het vierde hard wordt gewerkt. Ook dat is het weten waard! J. den Hollander Deze keer een Wete met een naar ons idee grote verscheidenheid aan artikelen. Als redaktie is het altijd plezierig om uit een flink aanbod een keus te kunnen doen en ook nog iets in reserve te kunnen houden voor vol gende Wetes. Toch is het beoordelen van de ingezonden arti kelen niet altijd even gemakkelijk. Ook binnen een redaktie kunnen er verschillende visies zijn en wordt er soms besloten om aan derden een bepaald artikel ter beoordeling voor te leggen. We komen er gelukkig altijd goed uit en gezien uw reakties menen we op de ingeslagen weg verder te moeten gaan. Onder de diverse artikelen bevindt zich deze keer een bijdrage m.b.t. het op een verkeerde manier omgaan met ons cultureel erfgoed. Zoals u in het verslag van de jaarvergadering kunt lezen, is het nog altijd niet de bedoeling om de Heemkundige Kring Walcheren als aktie- groep te laten optreden. Als het bestuur echter signalen ontvangt zoals dit schrijven, maakt zij er wel direkt werk van en trekt aan de bel bij diverse instanties, die ook met deze zaken te maken hebben. Als redaktie menen we echter wel dat dit soort artikelen niet mag gaan leiden tot een soort rubriek "ingezonden meningen" met voor- en tegenstanders. We hopen dat u daar begrip voor zult hebben. Er zijn andere organen, die zich daar beter voor lenen. We moeten echter wel waakzaam blijven. Er staat deze keer zeker een aantal bijdragen in, die u in de komende vakantietijd uitnodigen om hetgeen u er in hebt gelezen al wandelend of fietsend met eigen ogen te gaan aanschouwen. De redaktie wenst u dan ook veel lees- en kijkplezier. J. Louwerse 1

de Wete | 1991 | | pagina 3