JAARVERSLAG 1990 Inleiding De Heemkundige Kring Walcheren heeft we derom een goed jaar achter de rug. Dit is temeer verheugend omdat alom bij ver enigingen geklaagd wordt over het teruglopen van het aantal leden en de geringe belangstelling die er voor het werk van de betreffende vereni gingen is. Voor wat onze Kring betreft, is zulks niet het geval. Dat blijkt onder meer uit het weer toe nemen van het aantal leden van onze Kring. Dit aantal bedroeg op 31 december 1990 1368. Daarbij dient rekening te worden gehouden met het feit, dat per 1 januari 1991 alle leden, die in de loop van 1990 hebben bedankt, worden afgevoerd, zodat we het nieuwe jaar met minder leden starten dan er op de laatste dag van het "oude" jaar waren ingeschreven. De geweldige stroom nieuwe leden in het eerste kwartaal 1991 (zie De Wete van april 1991laat zien, dat er nog steeds een aanwas van leden is. Een bewijs dat onze straks 20 jaar oud wordende vereniging "groeit en bloeit". Bestuur Het bestuur kwam in het verslagjaar 6 keer bijeen in een "gewone" bestuursvergadering. In deze vergaderingen komt steeds een aantal vaste punten aan de orde, te weten: de financiën, de verslagen van de bestuursvertegenwoordi- ging in de verschillende commissies en in de Werkgroep Van Wallenburg, De Wete, de bij eenkomsten en excursies. Daarnaast worden onderwerpen besproken die b.v. naar voren komen uit ingekomen stukken. Op 9 mei 1990 werd een extra bestuursvergade ringgehouden over onderwerpen waaraan ge let op de duur van de "gewone" vergaderingen en de belangrijkheid van de onderwerpen nauwelijks toegekomen werd of waarover te weinig overdacht zou moeten worden beslist. Tijdens de Jaarvergadering op woensdag 25 april 1990 werden de aftredende bestuursleden mevrouw H.J. Kruse-ter Avest en de heren M.P. de Ridderen L.D. de Vlieger herbenoemd. Financiën De financiële positie van de Kring is gunstig te noemen. In dit verband moge verwezen worden naar de jaarrekening van de penningmeester. Publicatiecommissie Deze commissie is in 1990 intensief bezig geweest. Zij trad naar buiten met de presentatie van het boek "Walcheren in Woord en Beeld", getekend en geschreven door F.A. Broeksma. Het eerste exemplaar van dit boek werd aange boden aan de heer Lantsheer, dijkgraaf van het Waterschap Walcheren. In bewerking waren nog manuscripten over Dauwendaele en Middelburg in Woord en Beeld. Commissie Veldnamen Walcheren De Commissie Veldnamen gaat gestaag door met het arbeidsintensieve werk. De commissie opereert in de noordwesthoek van Walcheren: Aagtekerke, Domburg, Oostkapelle en West- kapelle worden momenteel onder handen ge nomen. Daarbij heeft zowel het verzamelen van gegevens als het bewerken ervan ten behoeve van een volgende uitgave de aandacht. In dit verband is het goed te memoreren dat veel (oud- jagrariërs uit deze streek behulpzaam waren/- zijn bij het aanleveren van de noodzakelijke basisgegevens betreffende de veldnamen en de terreingesteldheid. De commissie verwacht in het volgende verslag jaar te kunnen melden dat een nieuwe uitgave van de reeks "De Veldnamen van Walcheren" zich in een afrondende fas bevindt. Werkgroep Van Wallenburg Ook deze werkgroep werkt in stilte ijverig door aan de voltooiing van een prachtig stuk werk. Bij de aanvang van het verslagjaar was duidelijk dat een publicatie er in 1990 niet inzat. De Wete Ons verenigingsorgaan werd per 1 januari 1990 in een nieuw jasje gestoken. Uiteraard zaten er aan de nieuwe vormgeving en de nieuwe opzet wat "kinderziekten". Naast het vele werk dat de Redactiecommissie voor de driemaandelijkse uitgave van De Wete heeft verricht, heeft ze zich ook intensief bezig gehouden met het op de juiste wijze "oplossen" van de "kinderziekten". Zij is daarin naar de mening van het bestuur uitstekend geslaagd. Bijeenkomsten en excursies In 1990 werd zoals gebruikelijkweer een 2

de Wete | 1991 | | pagina 4