VERSLAG VAN DE JAARVERGADERING aantal bijeenkomsten gehouden. Iedere maand, behalve in de maanden juli, augustus en decem ber, werd óf in Hotel Walcheren bijeengekomen óf op andere wijze een aktiviteit gehouden. Afgezien wordt van het noemen van de diverse bijeenkomsten en excursies. Ze zijn vermeld in ons verenigingsorgaan. Een uitzondering mag gemaakt worden voor de bijeenkomst op zater dag 17 november 1990, de zgn. Walcheren- middag in "De Zandput" te Serooskerke, die georganiseerd werd samen met de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek. De belang stelling voor deze middag was dermate groot, dat zo'n 300 mensen teleugesteld moesten wor den. De kaarten voor deze middag waren, na een mailing aan al onze leden op Walcheren, binnen 4 dagen uitverkocht! Velen verzekerden dat zo'n middag voor herha ling vatbaar is. Tenslotte Uit het bovenstaande zal duidelijk zijn, dat het onze Kring erg goed gaat. Dat komt o.a. door het vele werk dat door bestuur en commissies met veel energie en enthousiasme wordt ver richt. Namen hoeven niet genoemd te worden, ledereen wie gevraagd werd om aktief in onze vereniging te gaan werken en die daartegen "ja" zei, heeft zulks ook met volle inzet gedaan. Daarnaast mag en moet vermeld worden de zeer positieve houding van alle leden tegenover ons werk. Samen hebben we gebouwd aan een goede, hechte organisatie. Samen zullen we dan ook beleven dat we 20 jaar oudtegen een stootje kunnen. J. den Hollander, secretaris gehouden op 8 mei 1991 in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg De voorzitter opent de vergadering en heet zo'n 140 aanwezigen welkom. Hij kan meedelen dat het de vereniging het afgelopen jaar goed ging en kan op verzoek meedelen dat het ledenaantal 1440 bedraagt. Met kennisgeving afwezig zijn de bestuursleden H.J. Kruse-ter Avest, L. de Vlieger en G.J. de Rooij. De notulen van de jaarvergadering in V0 wor den zonder aanmerkingen goedgekeurd met dank aan de samenstelster M.J. Daamen-van Houte. De financiële zaken, een gezamenlijk werkstuk van de penningmeester en waarnemend pen ningmeester worden op gloedvolle wijze voor gelezen en toegelicht door de laatste. Wie geen schriftelijke bijlage van het financiële verslag kreeg, kon dit in de pauze bestellen. Dit betoog roept nauwelijks vragen op, behalve een voorzichtige vraag van de heer Van der Werf naar de aanwezigheid van mogelijk stille reserves die er niet zijnzij het misschien in de aanwezige voorraad uitgaven. Opnieuw dank en applaus, waarmee ook dit verslag wordt vastgesteld. Verdere mededelingen en ingekomen stukken zijn er niet. De secretaris houdt zijn jaarlijkse rede die u elders in dit blad in zijn geheel aantreft, m.u.v. een enigszins zorgelijke mededeling dat het aan tal bolussen niet toereikend is voor alle aanwe zigen, maar dat er in voorzien is, want er zijn koeken en stroopwafels. Hij merkt tevens op, dat de voorzitter in '92 aftredend is. Met dank en applaus wordt het jaarverslag van de secretaris vastgesteld. De kascommissie, bestaande uit de heren Roose en Kareis heeft geen ongerechtigheden kunnen constateren en wordt décharge verleend. Beide heren zullen ook voor 1991 deze taak op zich nemen. De voorzitter licht het bestuursbeleid in het afgelopen jaar toe. Hij refereert aan het "jubi leumjaar" van de kring, waaraan in het komen de seizoen aandacht zal worden besteed: een bizondere middagbijeenkomst wordt georgani seerd en er is een commissie gevormd voor het instellen van een heemkundeprijs, toe te kennen 3

de Wete | 1991 | | pagina 5