aan een persoon of instelling, die zich op dit gebied verdienstelijk heeft gemaakt. Nieuwe uitgaven staan op stapel: binnenkort is er de presentatie van "De geschiedenis van Dauwendaele" door J. v.d. Putte en in het najaar verschijnt "Middelburg in Woord en Beeld" door Frans Broeksma. Op de herhaalde vraag of de vereniging als actiecomité op wil treden, geeft de heer Sijnke duidelijk aan, dat dit niet in overeenstemming is met de doelstelling. Hij roept de leden wel op via ons orgaan te signaleren waar knelpunten lig gen, zoals opgemerkt de kwestie van het ver plaatsen van de kerkmuur te Oostkapelle, het geen door allerlei bemoeienis nog verhinderd is; het plaatsen van een terras in de kerktuin van de Vlissingse Jacobskerk, wat ondanks protesten doorgaat. De vraag naar een jaarindex wordt definitief door de heer Luteijn beantwoord: Dit is over bodig, daar de gehele inhoud van ons orgaan te vinden is in het computerbestand van de Zeeuw se Bibliotheek. Aftredend bestuurslid, mevrouw M.J. Daamen- van Houte, wordt herkozen. De heer De Ru verzoekt, tijdens de rondvraag, de verslagen van de gehouden bijeenkomsten weg te laten, zodat er ruimte komt voor arti kelen, die bij de redactiecommissie in portefeu ille zijn. De voorzitter antwoordt dat ook bui- tenheemse leden en zij die niet aanwezig kunnen zijn, zo op de hoogte blijven. Gevraagd naar de mening van de aanwezigen, stemmen zij hier volledig mee in. De vergadering wordt door de heer Sijnke besloten; het publiek dankend voor de aanwe zigheid en de secretaris het woord gevend, die het programma voor na de pauze aankondigt, dat de vertoning van oude filmfragmenten van Walcheren omvat, samengesteld door het Zeeuws Filmtheater. Het geheel wordt van commentaar voorzien door de heer Den Hollander. Maar de reacties uit de zaal zijn even boeiend. Er worden beelden vertoond uit het vroegere werk aan de West- kapelse dijk, een kerkgang aldaar; de zeer strenge winter van 1929 met de ijsschotsen op de Westerschelde bij Vlissingen. Verder beelden van het ringrijden in Arnemuiden, de Sloepol- ders, die kort na de inpoldering in bloei stonden en bevrijding en wederopbouw van Walcheren. Jammer dat deze unieke beelden op video scherm vertoond moesten worden, een groter beeldscherm verdienden deze unieke opnamen wel. Maar zeer enthousiast keerden de aanwezigen aan het eind van de avond huiswaarts. R. Rauwe-Labruyère Dauwtrappen in Oranjezon 11 mei j.l. Op een van de weinige zomerse zaterdagen van dit jaar werden we vakkundig rondgeleid door Bram en Ineke Willeboordse en Richard Struik in het beschermde waterwingebied. Jammer dat om 8 uur slechts 13 belangstel lenden zich aanmeldden, maar soms is een keuze maken een moeilijke zaak: op deze elfde mei was het ook molendag, nationale fietsdag, vliegerfestijn op het strand van Vrouwenpolder en ook Ter Hooge zette die dag zijn "buitendeu ren" open. Juist door dit kleine aantal, dat in 2 groepjes uiteenging, was er veel te horen en te zien: we noteerden 28 vogels, waaronder nachtegaal, sprinkhaanrietzanger, braamsluiper en groene specht. Het mooie weer had vlinders aangetrokken: zandoogje en jacobsvlinder; de laatste door aanvaring met de gids voor het leven gehan dicapt. Bloeiende meidoorn, barbarakruid en hond stong kleurden het terrein. Een damhert kruiste ons pad, groene kikkers lieten zich door de 4

de Wete | 1991 | | pagina 6