ne dienken 'aodde. sturm in een glas waeter, grolde Geert Kom- 't Was niks geweest as noe jae, as een an's anderdaegs* tegen z'n Jijs. Verklaringen: Gabe versmakkienge deegvent vriester stilten achterwielen over de brugge zuuptêêlen allensjes Griete van Riest mee krenten sampetter vellewachter grinsde slööre brandimmers opkaemertje zwammen pilowbuis schobber 'essens naebie Jijs èlèlèlle tenden uut mummeur driejaer langt kasklokke murpelde d'ouwe ziele simpeluus nieversten en nergesten bezoekienge erregeweren eskimo-rok 'oendervleis grolde temet stêênpitwaeter 's achtemiddagsen omslagdoek alterasie schouwmantel ommes gedoente ginsendeweer moei belonde trillebêênen jentende kooi 'öód gesekker Gabriël op sinterklaasavond werd in de herbergen of bij de bakkers om prijzen gedobbeld. Iedere deelnemer zette een bepaald bedrag in, wat ten goede kwam aan de herbergier of de bakker. De prijzen bestonden uit sigarenflessen wij nspeculaas- of taaitaaipoppen pop van speculaas of taaitaai (manlijk) pop van speculaas of taaitaai (vrouwelijk) stelten daalders de gevangenis aan de Kousteensedijk te Middelburg zuiplappen langzamerhand bijnaam veldwachter veldwachter grijnsde sloof brandemmers slaapkamer boven de kelder lucifers kledingstuk gemaakt van pilo straatschender, schurk hersens bijna Johanna uitroep van schrik een uitroep van 'er geen raad mee weten' humeur als een paard 3 j aar waswerd het geleerd voor de sleewagen etc. te lopen geeft staartklok mompelde moeder huis voor verstandelij k gehandicapten nergens (uit voorliefde werden graag alliteraties gebruikt, een ander voorbeeld is 'gruwelik en grouwelik' of "n elk en 'n iegelik') beproeving, straf redetwisten over nietigheden kledingstuk van zware stof voor de winter kippevel bromde tegelijk welputwater omslagdoek, die na het werk, in de loop van de middag, gedragen werd opwinding schoudermantel immers drukte heen en weer tante gebleven beven heel eind groep hoofd opspelen 9

de Wete | 1992 | | pagina 11