WETENSWAARDIGHEDEN VAN DE REDAKTIE 1992 wordt voor onze Kring een belangrijk jaar en wel naar mijn gevoelenom twee redenen. Reeds lange tijd bestond bij het bestuur de indruk, dat de Statuten en het Huishoudelijk Reglement van onze vereniging niet meer vol doen aan het ruim 10 jaar geleden ingevoerde "nieuwe" verenigingsrecht en waaraan kortge leden nog enkele nieuwe bepalingen zijn toege voegd. Een gesprek met de Middelburgse nota ris Van Wouwe leerde ons, dat herziening van onze statuten c.a. dringend gewenst is. Daarom heeft het bestuur een commissie inge steld, die een en ander op korte termijn zal bezien. Deze commissie bestaat uit mevrouw M.J. Daamen-van Houte en de heren L.D. de Vlieger en drs. P.J. Smallegange. De bedoeling is, dat de nieuwe statuten en reglementen door een algemene ledenvergadering in het najaar 1992 worden bekrachtigd, zodat ze per 1 januari 1993 kunnen ingaan. De tweede reden waardoor 1992 voor de Kring een belangrijk jaar wordt, is de wisseling van voorzitter. Zoals u al in De Wete van januari j.l. heeft kunnen lezen, is de heer Sijnke dit jaar aftredend en stelt hij zich niet herkiesbaar. Hij meent echter dat na 13 jaar bestuurswerkzaam heden waarvan 8 jaar als voorzitterhet tijd wordt dat een ander zijn plaats inneemt. Zoals u weet stelt het bestuur voor hem te laten opvol gen door mevrouw M.J. Daamen-van Houte, die reeds enkele jaren in het bestuur zit. Het bestuur vindt het erg jammer, dat de heer Sijnke opstapt. Velen uwer zeker degenen, die hem regelmatig meemaaktenzullen dat ook vinden. De heer Sijnke is een innemend man. Hij heeft altijd op een voortreffelijke wijze onze bestuursvergaderingen èn onze bij eenkomsten geleid, op een vriendelijke, maar (als het erop aankwam) besliste manier. Hij was het, die de leiding had en niemand anders. De scheidende voorzitter heeft een enorme kennis van ons heem. Uiteraard in het bijzonder van Middelburg, wat we van hem als Middelburgse gemeente-archivaris vanzelfsprekend verwach ten. Deze kennis stelde hij gaarne beschikbaar voor het verwezenlijken van onze doelstelling. Daar kwam nog bij, dat hij als het maar even konde aandacht vestigde op het werk van onze Kring, hetgeen de nodige publiciteit en bekendheid heeft opgeleverd. Kortom: hij heeft als voorzitter de Kring gedu rende de afgelopen 8 jaren een periode van enorm groeiend ledentalop voortreffelijke wijze geleid. Waarvan akte! Ook het tweede terugtredende bestuurslid, de heer F.A. Broeksma, wil ik hier niet onvermeld laten. Werkend in stilte, waarbij hij zijn niet geringe capaciteiten in dienst stelde van de com missie Veldnamen, De Wete en het bestuur, heeft hij onze Kring grote diensten bewezen. In het bestuur zullen we zijn gedegen oordeel en goed onderbouwde mening node missen. Ik prijs me dan ook gelukkig en ik neem aan dat ik de mening van het bestuur in deze weer geefdat ik met beide scheidende bestuurders heb mogen samenwerken. J. den Hollander De rubriek "Laat het De Wete weten" plaatsen we als redaktie telkens weer met genoegen en een zekere spanning. Welke reakties zal het op leveren? Krijgen de vraagstellers een bevredi gend antwoord? Zal het nog meer en andere vragen oproepen? In "De Wete weet het" komen ook wij er soms op terug. Vaak zijn wij schakel tussen vraag stelleren beantwoorder. Het vervolg missen wij wel eens. Dit is ook de reden waarom wij die vragen als redaktie plaatsen. Wij vermelden geen adres en telefoonnummer van de vragen stellers. Omdat we wel hun naam vermelden gebeurt het nogal eens dat er rechtstreeks kon- takt opgenomen wordt, omdat de vraagsteller een bekende is. We hopen echter, dat als op die manier een probleem wordt opgelostook wij daarvan in kennis worden gesteld. Wij kunnen dat dan in ons blad plaatsen en ieders nieuwsgierigheid bevredigen. 1

de Wete | 1992 | | pagina 3