AANKONDIGINGEN EN MEDEDELINGEN Woensdag 29 april 1992: Jaarvergadering Agenda: 1. Opening 2. Notulen jaarvergadering 1991 (gepubli ceerd in De Wete van juli 1991) 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Jaarverslag van: a. de sekretaris b. de penningmeester 5. Verslag kaskommissie 6. Begroting 1992 7. Beleid bestuur 8. Verkiezing bestuursleden De heer F.A. Broeksma, die statutair niet herkiesbaar is. Het bestuur stelt voor in zijn plaats te benoemen de heer C.M. Dekker uit Vlissingen, die thans reeds de ledenadministratie op onze computer ver zorgt. De heer drs. P. W. Sijnke, onze voorzitter. Hij stelt zich niet herkiesbaar, omdat hij vindt dat na 13 jaar bestuurslidmaatschap (5 jaar bestuurslid en 8 jaar voorzitter) iemand met wellicht nieuwe ideeën in het bestuur zou moeten komen. Het bestuur stelt voor mevrouw M.J. Daamen-van Houte, reeds lid van het bestuur, tot voorzitter te benoemen. Door deze laatste benoeming ontstaat in het bestuur opnieuw een vacature. Het bestuur stelt voor om in deze vacature te benoemen mevrouw drs. T. Polderman, wonende te Veere. 9. Benoeming kaskommissie 10. Rondvraag 11. Sluiting 2e Deel Jaarvergadering Zoals gebruikelijk wordt het tweede gedeelte van de avond waarop de Jaarvergadering wordt gehouden, gevuld met een korte lezing, al dan niet met dia's. We hebben de heer A.H. van Dijk uit Vlissingen - U allen welbekend - bereid gevonden om deze lezing voor zijn rekening te nemen. Zijn onderwerp is: "De buitenplaats LAMME- RENBURG". Hij zal ook wat "plaatjes" laten zien. Het is dus alleszins de moeite waard om tijdens de Jaarvergadering aanwezig te zijn. Hotel Walcheren te Koudekerke, aanvang: 20.00 uur. Woensdag 24 juni 1992 Onze jaarlijkse dorpswandeling voert ons op woensdag 24 juni a.s. naar Koudekerke. Onze gastheer is daar de heer W.P. Roose, reeds vanaf de oprichting van onze Kring lid en van respectabele ouderdom (hij wordt op 23 juni a.s. 91 jaar!). Die ouderdom èn het feit dat hij zich altijd zeer heeft geïnteresseerd voor de geschie denis van zijn dorp, garandeert ons, dat hij veel wetenswaardigheden over Koudekerke zal we ten te vertellen. De bedoeling is, dat we ons om 19.30 uur ver zamelen in de Hervormde Kerk op het Dorps plein. Natuurlijk zijn, zoals gewoonlijk, ook belangstellende niet-leden welkom! Mededelingen Onze traditionele natuur wandeling heeft plaats op zaterdag 30 mei, om 8 uur 's morgens. Dit jaar is gekozen voor de landgoederen Zee duin en Overduin te Oostkapelle. Behalve het natuurgebeuren, m.n. de vroege vogelzang, zal de excursieleider het culturele aspect van boven genoemde Walcherse buitens belichten. Verzamelpunt, waar geparkeerd kan worden, is de Vroonweg te Oostkapelle tussen het kippen- bedrijf van Den Hollander en het bos. Vandaar volgen we de ons inmiddels bekende gids Richard Struijk, kenner van dit gebied. Woensdag 20 mei 1992 De heer ing. A. Boone uit Middelburg kent U van zijn boek "Van Westkappel tot Westka- pelle", van zijn lezing hierover en van zijn ver haal over de wegen op Walcheren. Een boeiend verteller die we graag aan het woord laten over "Aspecten van veranderingen en ontwikkelin gen op Walcheren vanaf aanleg Sloedam 1870) tot heden". Er is na de aanleg van de Sloedam op Walcheren nogal wat veranderd, economisch en sociaal, in groot verband en in klein verband, voor alle op Walcheren wonende mensen, maar ook voor velen persoonlijk. Over deze aspecten en ont wikkelingen wil de heer Boone ons graag vertel len. Hij verluchtigt zijn verhaal met vele, bijzon dere dia's. Hotel Walcheren te Koudekerke, aanvang: 20.00 uur 29

de Wete | 1992 | | pagina 31