Burgemeesters-onderzoek Gegeven: de burgemeester van een Zeeuwse ge meente anno 1850. Gevraagd: wat was dat voor een man? Stamde hij uit een familie van burgemeesters? Met wie was hij gehuwd? Welke andere funkties bekleed de hij? Wat was zijn status en hoe invloedrijk was hij? Deze en nog een aantal andere vragen zullen aan de orde komen in een voor Zeeland nieuw en uniek project. Dit al eerder aangekondigde burgemeestersonderzoek, onder auspiciën van de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zee land, is op 1 februari j.l. daadwerkelijk van start gegaan. Het projekt beoogt de Zeeuwse ama teur-historici, genealogen en anderen met ak- tieve belangstelling voor de lokale geschiedenis, verder te stimuleren en te begeleiden bij hun onderzoek. Vergroting van hun deskundigheid staat voorop. Het is de bedoeling dat zij geduren de 1992 (groepsgewijs en per regio) gegevens verzamelen over alle Zeeuwse burgemeesters uit de periode 1850-1855. Daarbij kunnen zij reke nen op deskundige begeleiding. Het ligt in de bedoeling dat de verzamelde gegevens worden neergelegd in een samenvattende publikatie. Op Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland is inmiddels een groep van circa twintig enthou siaste amateur-historici aan de slag gegaan met dit onderzoek. Nu is de beurt aan Walcheren, ledereen met belangstelling (of met vragen om nadere informatie) kan zich wenden tot: - de archieven op Walcheren, te weten: Gemeentearchief Middelburg (tel. 01180 - 75459), Gemeentearchief Veere (tel. 01181 -1951), Gemeentearch. Vlissingen (tel. 01184 -87000) en Rijksarchief in Zeeland (tel. 01180- 38920) óf: - de coördinator van het projekt, A.P. de Klerk (tel. 02975-63077) óf: - het sekretariaat van bovengenoemde stichting (tel. 01180-30210). Zo spoedig mogelijk zal vervolgens kontakt met U worden opgenomen. Telefonisch reserveren van archiefstukken op het Rijksarchief in Zeeland In een tijd dat steeds meer bezoekers hun weg naar het archief vinden en er steeds meer archief bescheiden worden aangevraagd op de studie zalen. gaat het Rijksarchief in Zeeland een extra dienstverlening voor hun bezoekers invoeren. Om de onderzoeker nog beter van dienst te zijn, gaat binnenkort gedurende zes maanden een proef van start, waarbij het telefonisch reser veren van stukken mogelijk wordt. Dat wil zeggen dat u, door het inspreken van naam en (indien van toepassing) bezoekersnummer, be- zoekdatum en gewenste inventarisnummers, de archiefstukken kunt reserveren voor een ko mend bezoek. U bent dan niet meer gebonden aan de "kantooruren", maar kunt op elk mo ment, ook 's avonds of in het weekend, telefo nisch uw wensen doorgeven. Bij het door u aangekondigde bezoek liggen ze dan al klaar. Het Rijksarchief zal hiermee beginnen op 1 mei 1992. Mocht het experiment in een behoefte voorzien, dan zal deze dienstverlening blijvend zijn. Het telefoonnummer van het Rijksarchief in Zeeland is 01180-38920. De studiezalen zijn geopend van dinsdag t/m vrijdag van 9.00- 17.00 uur en op zaterdag (behalve in de maan den juni, juli en augustus) van 10.00-16.00 uur. Aktiviteitenprogramma Heemkundige Kring De Bevelanden 16 mei 1992 Dorpswandeling in Nisse, onder leiding van de Ruiter, chef kabinet en voorlichting van de gemeente Borsele. Verzamelen bij de kerk te Nisse. Aanvang: 14.00 uur Toegangsprijs f 1, Juni 1992 Wandeling op het Verdronken land van Rei- merswaal, onder leiding van F.H. de Klerk, direkteur van het Museum voor Zuid-en Noord- Beveland. Nadere berichten volgen nog. 15 augustus 1992 Bezoek aan de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes, onder leiding van J. Ranter, gids van deze kerk. Aanvang 14.00 uur. Toegangsprijs f 1, 19 september 1992 Buiten-Bevelandse reis. Dit keer naar Maastricht. Onder leiding van gidsen uit deze stad wordt u Maastricht en omgeving getoond. Opgave voor 30

de Wete | 1992 | | pagina 32