AANKONDIGINGEN EN MEDEDELINGEN C. Pols, Hoek van Holland J.W. Luttekes, Oostkapelle S. Lawalata, Houten H. Wondergem, Middelburg G.J. te Roller, Middelburg C. Vergouwe, Middelburg M.J. Pluijmers bestuur W. Sinke A. Maljaars Mevr. Brouwer T. Adriaanse 18 augustus - Walcherse Molendag Een mooie aanleiding om eens naar het wind molenpark aan de zeedijk bij Ritthem te gaan. Wat slim anders om zo'n rij roestvrijstalen obstakels een "park" te noemen. En ze wekken nog schone energie op! Dus iedereen die kritiek heeft staat bij voorbaat in zijn milieuvriende lijke hemd. Als je oplet, zie je dat de metalen wieken tegen de wijzers van de klok indraaien. Zoals ook al onze oude molens al eeuwen linksom draaien. Vreemd, hè? Ik vroeg het eens aan een vriend, die werktuig bouwer is. Hij legde uit dat dat kwam omdat een klok iets met de zon te maken heeft en een molen met de wind. Dat zal wel waar zijn, maar ik begreep het nog niet, maar durfde niet verder te vragen. Kunt u het misschien eens uitleggen? Het zal wel zo zijn, dat ouderwets linksom gemalen meel gezonder is, net als linksdraai ende yoghurt en dwarsgebakken brood. Bolus sen zijn meestal rechtsdraaiend en daarom minder gezond. En er bekropen me nog meer Walcherse vragen op de molendag. Waarom staan er in het tele foonboek van Arnemuiden wel meer dan veer tig Meulmeesters, maar geen enkele Molenaar of Meulenaer? Wat kan toch een Meulmeester zijn? Ongetwijfeld een fel baasje, maar waar komt zijn naam vandaan? Laat het De Wete weten, want voordat u het weet, is er weer een molendag. Woensdag 28 oktober De traditie na elk jaar een lezing te organi seren over een Zeeuws kunstenaarkunnen we dit jaar weer voortzetten. Mevrouw D. Schippers - Vaarzon Morel, publi ciste te Goedereede vanaf de 18e eeuw kunstschilders heeft voortge bracht, zal ons daarover, mede aan de hand van dia's en schilderijen, komen vertellen. Drie generaties Vaarzon Morel woonden en werkten in deze eeuw in Veere, onder wie Wim Vaarzon Morel, de broer van mevrouw Schip pers, die regelmatig exposeert en grote naam heeft gemaakt als paardenschilder. De lezing zal plaatsvinden op woensdag 28 oktober, aanvang 20 uur, zoals gewoonlijk in Hotel Walcheren te Koudekerke. Woensdag 18 november De "Polder Walcheren", thans het "Waterschap Walcheren", neemt in de geschiedenis van ons heem een zeer belangrijke plaats in. Het leek ons daarom goed om daar eens een bijeenkomst van onze kring aan te wijden. 31

de Wete | 1992 | | pagina 33