AANKONDIGINGEN EN MEDEDELINGEN konstruktie van een Veerse maquette zijn dan ook de volgende: 1. Van ieder pand moet een zo gedetailleerd mogelijke beschrijving voorhanden zijn. 2. De historische betrouwbaarheid moet opti maal zijn. 3. De maquette moet voor diverse doeleinden kunnen worden gebruikt: educatie (kon- kreet stadsbeeld m.b.t. onderwijsprojekten), restauratie/stadsvernieuwing (betrouw bare rekonstruktie van de historische bebou wing) en rekreatie (aantrekkelijk tentoonstel- lingsobjekt). Momenteel is een andere groep vrijwilligers in Veere aktief bezig met het verzamelen en in kaart brengen van deze, en meer gegevens. Met de bouw van de maquette is inmiddels een begin gemaakt. De kosten hiervan zullen ca. f 55.000, bedragen; een bedrag dat al gedeeltelijk gefour neerd is middels sponsoring. Per 1 december zal de maquette opgeleverd worden. De historische maquette van de stad Veere met de vestingwerken in het jaar 1813 zal op schaal 1:300 uiteindelijk een kleine vijf vierkante meter gaan bedragen. De bedoeling is dat ze te zijner tijd een ermanente opstelling in de Grote Kerk zal krijgen. Ze zal aldus een aantrekkelijk objekt vormen; op zichzelf staand en eventueel ook deel uitma kend van tentoonstellingen. Het uitgebreide kaartsysteem dat werd samengesteld tijdens het vooronderzoek zal bovendien ook in de toe komst diensten kunnen bewijzen. Inlichtingen: Mevr. Drs. Tinv Polderman, Oudestraat 51, 4351 AT Veere. Telefoon 01181-2010. Woensdag 20 januari 1993 Op de eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar zal mevrouw Hannie Kool een lezing houden over "vestingwerken". Zij zal eerst het één en ander vertellen over de ontstaansgeschiedenis van de vestingwerken. Daarna zal zij verder ingaan op de vesting werken op Walcheren. Ook zal een aantal dia's over dit onderwerp getoond worden. Plaats van samenkomst zoals gebruikelijk: Hotel Walcheren te Koudekerke. Aanvang: 20.00 uur. Woensdag 24 februari 1993 Op 24 februari 1993 zal drs. Metje Postma ons iets komen vertellen over "Het Werkend Trek paard in Zeeland". Aan de orde komen allerlei bekende en wellicht ook minder bekende aspecten van dit o.a. op Walcheren nog steeds veel voorkomende paarden ras. Was het vroeger vooral een werk- en trekpaard, vandaag de dag komen we dit paard met name tegen op de talloze ringrijderswedstrijden op Walcheren. Mevrouw Postma zelf afkomstig van Walche renis verbonden aan de Rijksuniversiteit van Leiden. Ze zal haar verhaal illustreren met door haar zelf genomen filmbeelden die mettertijd deel gaan uitmaken van een film over het Zeeuwse trekpaard. Wederom: Hotel Walcheren te Koudekerke. Aanvang: 20.00 uur. Woensdag 24 maart 1993 Eind januari 1991 waren we op een zeer stormachtige avond te gast bij de Koninklijke Marine in de Marinekazerne te Vlissingen. We namen ons toen voor om de commandeur van de OCMA te Middelburg te vragen of we ook eens een bezoek zouden mogen brengen aan zijn onderkomen in Middelburg, degeneraal-Majoor Berghuyskazerne. Welnu, op woensdag 24 maart 1993 is het dan zo ver. De OCMA wil ons gaarne ontvangen. Vanaf 19.30 uur worden we verwacht in de officiersmess, waarna omstreeks 20.00 uur de overste J.G. van Zwieten van deOCM A ons het een en ander over het wel en wee van deze opleidingsschool voor de militaire administratie 32

de Wete | 1993 | | pagina 34