NIEUWE LEDEN HEEMSCHUT OPGEGEVEN DOOR: H. de Vos-Beverwijk, Middelburg C. Ton, Driebergen M. van den Broecke, Grijpskerke C. van Sorge, Rijswijk B. Arendse, Middenmeer (N.EE) J. Dekker-de Graaf, Middelburg M. den Hollander, Oegstgeest J. Bekker-Ridder, Middelburg W.L.M. Vinck-van Driel, Breda L.D. Visser, Middelburg W. Geelhoed, Oost-Souburg C.B. Steenkiste, Koudekerke H. Marijs, Arnemuiden W.J. Crusio, Vlissingen K. Meertens, Middelburg P. Flipse, Domburg E. Simonse, Middelburg W.M. Romijn-Mol, Veere J.H. van Santen, Vlissingen K. Altena, Rotterdam C.W. Thöne, Middelburg C. de Nood, Middelburg M. de Jonge, Vlissingen C.G. Bernet-Lubsen, Middelburg J.J. Ridder, Middelburg K.J. Leeftink, Middelburg W.C.M, Baijens-Verhage, Middelburg G. van Ballegojen, Middelburg P. Poppe, Middelburg S.K. de Nood, Terneuzen J. Kwekkeboom-Lampert, Middelburg A. de Visser, Oostkapelle J. Versluijs, Middelburg H. Heijliger, Vlissingen mevrouw de Konink-Naerebout W. Schout bestuur bestuur F. de Witte-Arendse mevrouw Bakhuizen M. Bimmel mevrouw P.H. van der Wouden mevrouw P.H. van der Wouden bestuur G. de Nooijer bestuur C. Marijs W. Oste M.J. Vader K. Minderhoud mevrouw Molendijk C. de Nood-Pouwer Ch. Pierens K. Altena bestuur mevrouw C. de Nood-de Visser B. Hollestelle mevrouw Minet mevrouw T.H. v.d. Woude bestuur mevrouw Kasteleijn E. Simonse L. Crucq C. de Nood-Pouwer mevrouw Kwekkeboom-Francke A. Maljaars bestuur bestuur Zoals U wellicht bekend zal zijn, waakt de Bond Heemschut/Vereniging tot bescherming van cultuurmonumenten in Nederland, al sinds de oprichting in 1911 over de eventuele aantasting van ons cultureel erfgoed. In Zeeland doet dat de Provinciale Commissie van genoemde Bond. Deze commissie wil graag met betrekking tot haar opdracht een geregelde communicatie tus sen de Heemkundige Kringen. "Er kunnen zich namelijk", aldus bedoelde commissie, "bedrei gende situaties voordoen, die aktie van de zijde van Heemschut zouden rechtvaardigen, maar die niet of te laat ter kennis van onze Bond worden gebracht, zodat geen actie kan worden ondernomen". De Provinciale Commissie Zeeland van de Bond Heemschut vraagt de besturen van de Heemkundige Kringen als vast agendapunt van de bestuursvergaderingen aandacht te schenken aan mogelijke aantasting van monumenten, historische landgoederen, landschappen e.d. Het zal zeer op prijs gesteld worden dat even tueel voorkomende gevallen aan meergenoem de commissie vroegtijdig worden gemeld ten- 35

de Wete | 1993 | | pagina 37