WETENSWAARDIGHEDEN "Me wense je vee 'eil en zegen in't nieuwe jaer en aolles wa-je nodig 'eit vö je ziele en lichaem" Nadenkend over de inhoud van deze rubriek praat je er ook wel eens over met een ander bestuurslid. Deze gal'me de suggestie om u eens te vertellen, welke de taakverdeling binnen het bestuur is. Dat leek me een uitstekend idee, vandaar het volgende: Zoals u weet, is mevrouw M.J. Daamen-van H oute onze voorzitter. Zij houdt het geheel van het funktioneren van de Kring in de gaten. Daarnaast zit zij in een kommissie die de vol gens de wet noodzakelijke nieuwe statuten etc. voor onze vereniging maakt. Zij vertegenwoor digd de Kring naar buiten. Dat uit zich onder meer in het bijwonen van vergaderingen, bij eenkomsten e.d. waarbij onze Kring vertegen woordigd moet zijn, meestal samen met een ander lid van het bestuur. Bovendien leidt zij onze eigen bijeenkomsten en de bestuursvergaderingen. Het werk van sekretaris behoeft m.i. geen nadere toelichting. Naast de normale sekreta- riaatswerkzaamheden verzorgt hij de bestuurs mededelingen in De Wete, helpt bij het ver zenden van ons blad en zorgt ervoor globaal op de hoogte te zijn van de werkzaamheden van onze kommissies en werkgroepen. Hij verte genwoordigd eveneens de Kring, samen met de voorzitter of een ander bestuurslid naar buiten. Hij heeft ook zitting in de nieuwe werkgroep aktiviteiten. Het werk van de penningmeester is ook een duidelijke zaak. Hij adviseert, naast zijn gewone boekhoudkundige werk, het bestuur betreffen de het al dan niet doen van grote uitgaven. Denk b.v. aan het laten drukken van boekjes (hoeveel, wat moet de verkoopprijs dan zijn, kan het vanwege de financiële positie van de Kring etc.). De heer L.D. de Vlieger wordt in zijn financiële taak bijgestaan door de heer C.M. Dekker. Deze verzorgt de ledenadmini stratie via onze komputer. Dat houdt in dat hij nieuwe leden inschrijft, verhuizingen en andere wijzigingen (bedanken als lid, overlijden van leden) verwerkt. Ook verwerkt hij de betaling van kontributie in het komputersysteem. H ij zorgt ook voor de verzending van De Wete, daarbij voorlopig nog bijgestaan door de sekre taris. Mevrouw H.J. Kruse-Ter Avest notuleert onze bestuursvergaderingen en maakt het verslag van de jaarvergadering. Zij is tweede sekretaris, hetgeen inhoudt dat zij de sekretaris bij diens afwezigheid vervangt, b.v. tijdens diens vakan tie of bij gelegenheden waar hij de Kring dient te vertegenwoordigen, maar verhinderd is dat te doen. Zij is ook de schakel tussen bestuur en de werkgroep Van Wallenburg. Over deze werkgroep, die een omvangrijke "Zeeuwse Historie in kranteknipsels" bewerkt, brengt zij in iedere bestuursvergadering verslag uit. De vice-voorzitter van onze Kring, de heer G.J. de Rooij. uiteraard ook iemand die op gezette tijden de Kring naar buiten vertegenwoordigt, vervult in de nieuwe werkgroep Aktiviteiten het voorzitterschap. Hij is daardoor de eerst verant woordelijke voor het regelmatig houden van bijeenkomsten e.d. Zijn inbreng blijkt uit het feit dat in 1993 voor het eerst nadrukkelijk wordt gestreefd naar een jaarprogramma. Hij rapporteert het bestuur over de werkzaam heden van de nieuwe werkgroep en adviseert met betrekking tot het (doen) uitvoeren van de aktiviteiten. Mevrouw M.H. Rauwe-Labruijère zit als afge vaardigde van het bestuur in de Redaktiekom- missie van De Wete. Zij draait daarin mee als een gewoon lid van deze kommissie. Zij rappor teert het bestuur over de werkzaamheden van de redaktie, opdat op bestuursniveau een glo baal inzicht wordt verkregen over het "wel en wee" van De Wete. Hetzelfde geldt voor de heer M.P. de Ridder. Hij is voorzitter van de Publikatiekommissie. Zijn taak in deze kommissie is: coördineren en stimuleren, ervoor zorgen dat hij volledig op de hoogte is van het werk van deze groep. Zijn rapportage geeft het bestuur een goed inzicht in de stand van zaken met betrekking tot eventuele publikaties. Tenslotte: mevrouw T. Polderman is vertrouwd met terreinwerkzaamheden, vandaar dat het

de Wete | 1993 | | pagina 3