"V VAN DE REDAKTIE bestuur haar de portefeuille "Veldnamenkom- missie" heeft toevertrouwd. Zij neemt als alle andere leden van deze kom missie deel aan het werk van deze groep, is daar volwaardig lid van. Zij rapporteert het bestuur over de voortgang van het werk en zal t.z.t. adviseren over het uitgeven van een nieuw veldnamenboek. U bent nu enigszins op de hoogte van de diverse taken van uw bestuursleden. De bestuurders die in de verschillende kommissies/werkgroepen zitten, zijn daar niet -hetzij uitdrukkelijk ver meld- als kontroleurs van het bestuur, maar als schakels tussen het bestuur en deze kommissies. J. den Hollander, sekretaris In deze Wete vindt u een uitvoerige bijdrage van A.P. de Klerk over kuituur en landschap. Het is een schriftelijke weergave van de lezing die hij heeft gehouden voor de H.K.W. op 23 sep tember j.l. Hetgeen hij ons te zeggen had vond het bestuur dermate belangrijk dat een kort verslag onder het hoofdstuk bijeenkomsten te summier zou zijn. Als redaktie willen we in dit geval ook graag plaats inruimen voor zo'n bijdrage in ons lijfblad. Het betekent in zo'n geval wel dat we andere kopij moeten laten liggen voor plaatsing in een volgende Wete. We hebben echter graag wat in portefeuille en bovendien worden er altijd bijdragen ingezonden die tijdloos zijn. Waar we echter nog eens de nadruk op willen vestigen is de inzenddatum voor kopij. Daar we alle stukken voor ieder redaktielid kopiëren en ze bovendien bij ieder gebracht moeten worden om goed ons huiswerk te kunnen doen, moet kopij wel tijdig binnen zijn. Het gebeurt nogal eens, dat wij op het allerlaat ste moment stukken binnen krijgen die beslist in De Wete geplaatst moeten worden en dat stelt ons wel eens voor problemen. Heeft u dus kopij die erg tijdgebonden is, let u dan vooral op de inzenddatum! Van Leo Hollestelle krijgen we in dezejaargang vier bijdragen die te maken hebben met ont snappingen uit het gevang. Niets nieuws onder de zon dus! Deze keer weer heel wat geschiedkundige en kulturele bijdragen die -naar wij hopen- genoeg leesplezier zullen brengen. Geef uw ogen echter ook de kost en leg uw oor te luisteren, want binnen ons heem zijn op dit ogenblik heel wat mooie tentoonstellingen en kunt u lezingen bij wonen of programma's beluisteren via Omroep Zeeland, waarmee u uzelf heemkundig zeer ver rijken kunt. J. Louw er se J'tK Naar aanleiding van het verslag over de wande ling door Koudekerke, gedaan in de vorige Wete willen we graag enkele zaken rectificeren. Onze gids was de heer W. Roose. H ij voerde ons o.a. langs het Aerm'uus, dat is niet het huis, bewoond door de heer H. v.d. Broeke, maar het bevindt zich op Dorpsplein 16. De juiste lokatie van het betwiste keldertje is in de vroegere wagenmakerij (Dorpsplein 32). De onbekende stoffelijke resten, overgebracht van de voormalige Oostkerk in Vlissingen zijn niet van genoemde Engelse soldaten. Waarom de resten juist in Koudekerke terecht gekomen zijn blijft een vraag, waarop we graag het antwoord zouden weten. 2

de Wete | 1993 | | pagina 4