Woensdag 29 september 1993 Op woensdag 29 september a.s. openen we het lezingenseizoen 1993-1994 met een rasverteller bij uitstek: de heer Piet Quite. Van zijn hand verscheen recentelijk een tweetal boeken (eerst "Barsten in de fles" en daarna "Willem Ruys") die getuigen van zijn liefde voor en kennis van maritieme historie, het oude Vlissingen in het bijzonder en Walcheren in het algemeen. Het succes van beide boeken toonde al aan dat hij met zijn interesse niet alleen staat. Op 29 september zal de heer Quite het hebben over diverse aspecten die ook in beide boeken naar voren komen: het Vlissingen van voor en tijdens de 2e Wereldoorlog, de scheepsbouw en de grote scheepvaartmaatschappijen. Hij gaf/geeft aan zijn verhaal de titel: "Walcheren en Albion", daarmee aangevend dat er nogal wat links liggen tussen Engeland en Zeeland. Als altijd vindt de lezing plaats in Hotel Wal cheren en is de aanvangstijd als vanouds 20.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Woensdag 17 november 1993 Op woensdag 17 november 1993 zal mr. Gerard Smallegange, in Zeeland bekend door zijn land- bouwrubriek in de P.Z.C., een lezing houden over het onderwerp "Boerentuinen, een bijna vergeten erfenis". Hij introduceert zijn lezing als volgt: "Boerentuinen, en wat breder gezien boerener ven, vormen een wezenlijk deel van ons land schap. De geschiedschrijving heeft zich er echter tot nu toe nauwelijks mee bezig gehouden. Alle aandacht ging en gaat uit naar de landgoederen, de parken, de villatuinen, ontworpen door be kende tuinarchitecten. De traditionele boerentuin, per regio, per grond soort, per sector, per geloofsovertuiging soms verschillend, is tot nu toe aan bijna ieders aandacht ontsnapt. De snelle veranderingen van de laatste decennia in de samenleving en in de landbouw, hebben in versneld tempo een groot aantal traditionele boerenerven en -tuinen doen verdwijnen. In regio's waar oorlog en/ of overstromingen hun zware tol eisten, is van het oorspronkelijke landschap, dus ook van de boerentuinen, nog nauwelijks wat over. De landelijke werkgroep "boerentuinen" tracht zoveel mogelijk erven/tuinen in Nederland te inventariseren en soms te behouden. Het kan nog net Uiteraard is er ruime mogelijkheid tot het stellen van vragen en/ of opmerkingen. We denken dat het voor vele lezers van de artikelen van de heer Smallegange een uitge lezen mogelijkheid is om nu eens nader met hem kennis te maken. Maar ook voor wie hem (nog) niet kent, kan het zeker een boeiende avond worden. Plaats: Hotel Walcheren te Koudekerke. Aanvang: 20.00 uur. Ten overvloede: ook niet-leden zijn welkom. 31

de Wete | 1993 | | pagina 33