WETENSWAARDIGHEDEN Zoals u in de vorige Wete(n)swaardigheden hebt kunnen lezen, ging de Kring over tot de aanschaf van een vlaggemast met toebehoren, die geplaatst werd bij de monumenten op de Sloedam. Tijdens de Dodenherdenking van 4 mei 1.1. aldaar werd die voor het eerst gebruikt. De burgemeester van Arnemuiden opende de plechtigheid met een korte toespraak, waarna mevrouw De Vlieger-Nieuwenhuijse het gedicht "Tot de doden" van Ed Hoornick voordroeg. De afdeling Arnemuiden van het Nederlandse Rode Kruis verzorgde het vlaghijsen, het muzi kale gedeelte werd verzorgd door Arne's Genoe gen. Bij de drie monumenten werden kransen en bloemen gelegd door o.a. het gemeentebestuur, de Heemkundige Kringen De Bevelanden en Walcheren endoor de Bond van Oud-Strijders. Kinderen van de hoogste groepen van de basis scholen De Polderburcht en De Zeester beslo ten, met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, deze stijlvolle herdenking. Een dankwoord is hier op zijn plaats aan de heer W. Kasteleijn, ervaren in het organiseren van plechtigheden en aan het gemeentebestuur van Arnemuiden voor het vele voorbereidende werk. Een heuglijk feit deed zich voor op 29 april 1.1. Onze oud-secretaris, de heer J. den Hollander, werd 's morgens te zijnen huize onderscheiden met de eremedaille in goud, behorend bij de Orde van Oranje Nassau voor onder meer zijn aktiviteiten in onze Kring. Tevens willen wij u kennis laten maken met de twee nieuwe bestuursleden, die in de vacatures van de heren Den Hollander en De Ridder benoemd zijn: het secretariaat is overgenomen door mevrouw W.L. Valckenier von Geusau- Brouwer, bij sommigen van u stellig bekend door haar aktiviteiten als stads-, stadhuis- en Zeeuws Museumgids in onze hoofdstad en ook in het Walcherse optredend. Samen met mevrouw Kruse-Ter Avest zal zij onze buitenheemse excursie in september gidsen. De heer A.H. van Dijk, voor u zeker geen onbekende alleen al door zijn Dijkjes en andere artikelen in ons bladzal als bestuurs lid het contact met de publicatiecommissie onderhouden. Wij hopen met hen een goede tijd tegemoet te gaan. Bestuur 1

de Wete | 1993 | | pagina 3