VAN DE REDAKTIE Deze keer een fors uitgevallen Wete met naar ons idee een flinke verscheidenheid aan artike len. Met name van bestuurszijde zijn er heel wat bijdragen. Zij bieden u een uitgebreid najaars programma aan dat velen zeker zal interesseren. Daarnaast ook ruime aandacht aan de beide ledenvergaderingen en niet onterecht. Een sta tutenwijziging is voor een vereniging een heel belangrijke zaak. Het bestuur heeft er vooraf veel werk aan gehad en er veel tijd aangegeven. Degenen die niet aanwezig waren op die beide vergaderingen kunnen middels deze verslagen een goed beeld krijgen van de zorgvuldige wijze waarop dit alles heeft plaatsgevonden. Naast de statutenwijziging komen er ook nieuwe huishoudelijke reglementen voor de diverse commissies. Dus ook voor ons als redaktie. Wij zijn daar best happy mee. Wij hebben ons daar samen over kunnen buigen en een aantal regels op papier gezet. Deze hebben we ter be oordeling aan het bestuur doen toekomen. Samen pratend over deze zaken ontdek je dat het goed is dat er regels zijn. Als redaktie heb je verantwoordelijkheid naar o.a. bestuur en auteurs. Aldoende maak je on gemerkt daarin fouten maar samen pratend over die regels leer je aldoende hoe je nog beter met die verantwoordelijkheden moet omgaan. Wij zullen ons best blijven doen en met de medewerking van zovele schrijvende lezers zal het best lukken om u allen steeds een goed lijfblad te doen toekomen. J. Louwerse Bezochten we begin 1991 de Marinekazerne in Vlissingen, op 24 maart waren we te gast bij de OCM A in de Generaal Majoor Berghuijskazeme te Middelburg. Na de meldingsplicht bij de poort werden we in de officiersmess ontvangen met koffie of thee. Een bel luidde de avond in, waarna overste J.G. van Zwieten ons hartelijk welkom heette. Er werden 4 groepen van ongeveer 25 man geformeerd en na het bevel "omhangen en volgen!" werden we gedurende 3 kwartier rond geleid door het gebouwencomplex. In de ontspanningsruimte werd aan de hand van een serie dia's de geschiedenis van de admi nistratieve opleiding belicht. Niet alleen nu dreigt er leegstand van de kazerne. In 1922 kon de verplaatsing van het 14e Regiment Infanterie naar Bergen op Zoom ternauwernood worden voorkomen. In 1933 echter verdwijnt dit garnizoen naar Brabant en de SDOA, de School voor Dienstplichtige Onderofficieren - Administrateurs neemt haar plaats in. Een SDOA-er dichtte hierover het volgende: Ode op het Reglement Van Administratie O, RvA ik zal jou nooit vergeten Ik heb van jou gedronken en gegeten. Je dorre regels hokten op mijn lip, ik zag je 's nachts dromend in mijn krib. Je was degeen, die heel mijn ziel verstoorde, de theorie, die mijn verstand vermoordde. Ik ben verdwaald in jouw artik 'len net, met jou sta 'k op en ga ik weer naar bed. O, RvA ik zal jou nooit vergeten, ik blokte maandagsavonds als bezeten. Dan zat ik diep over mijn stencil heen en voste zwaar, soms tot een uur of één. 2

de Wete | 1993 | | pagina 4