VERSLAG VAN DE JAARVERGADERING van de Heemkundige Kring Walcheren, gehouden op 29 april 1993 in het Verenigingsgebouw, Schotsehoek te Gapinge 1. Opening De voorzitter, mevrouw M.J. Daamen-van Houte, heet de ruim 80 aanwezigen van harte welkom op de jaarlijkse ledenvergadering. Een afwijkende avond dit keer, de donderdag. De reden hiervoor is dat de secretaris, de heer J. den Hollander, vandaag een koninklijke onder scheiding in ontvangst heeft mogen nemen. De ere-medaille in goud is hem o.a. toegekend vanwege zijn grote inzet voor onze Kring. Daarna memoreert de voorzitter het droevige feit van het tragische overlijden van Mr. M.A. Terwoert. Hij was lid vanaf het eerste uur en is de vereniging altijd trouw gebleven, de laatste jaren met name als voorzitter van de Veldna- mencommissie. We gedenken hem tijdens enige ogenblikken stilte. 2. Notulen jaarvergadering 29 april 1992 Er zijn geen opmerkingen over het verslag; ze worden vastgesteld en goedgekeurd met dank aan de notuliste. 3ingekomen stukken en mededelingen Bericht van verhindering is ontvangen van mevrouw W. Flissebaalje en de heren A. van Dijk en C. Sanderse. De heer Roose is in het bezit van foto's met voor hem een aantal onbekenden. In de pauze kunnen de leden kijken of ze namen weten van de geportretteerden. Mevrouw Daamen geeft toelichting bij een aan tal komende aktiviteiten, zoals de Open Water schapsdag op 12 juni, waarbij ook de rioolwa terzuiveringsinstallatie in Ritthem te bezichtigen is. 4. Jaarverslagen 1992 a. de secretaris Voor de laatste keer leest de heer Den Hol lander het verslag over het afgelopen jaar voor. De tekst staat in de juli-Wete. De leden hebben geen vragen over dit verslag, wel een applaus als dank. b. de penningmeester De heer L. de Vlieger geeft toelichting bij een aantal onderdelen van het financieel jaarverslag en beantwoordt enkele vragen. De conclusie is, dat de financiële situatie goed is. Een balans is niet gemaakt; in de toekomst zal dit wel gebeuren i.v.m. de situatiewijziging. 5. Verslag kascommissie Ook dit jaar is het de kascommissie niet gelukt de penningmeester op ongerechtigheden te be trappen. Aldus de heer K. Kareis namens de kascommissie, die behalve de spreker bestaat uit de heer C. Roose. Onder applaus wordt de penningmeester décharge verleend. 6. Begroting 1993 De penningmeester neemt de diverse posten door. Er zijn enkele vragen, o.a. over de opzet van de begroting. De voorzitter legt uit, dat evenals bij het financieeljaarverslag na de statu tenwijziging een andere wijze van maken van een financieel overzicht nodig is. Over de post reservering kosten uitgeven veldnamenboeken zijn vragen. Besloten wordt deze post niet te wijzigen. De ledenvergadering is akkoord met de begroting. 7. Beleid bestuur De voorzitter constateert wederom een toe name van het aantal leden en een groeiende belangstelling voor de bijeenkomsten. Het paradepaardje is De Wete, een trouwe gast in huis. Het financieel beleid is voorzichtig. In geval van calamiteiten zoals problemen met de com puterkan direct voor vervanging worden gezorgd. De noodzakelijke aanschaf van een kopieerapparaat was geen probleem. Al met al een comfortabel gevoel. De contributie is al jaren op hetzelfde lage peil. Een eventuele verhoging wordt zo lang moge lijk uitgesteld om het lidmaatschap laagdrempe lig te houden. Bij nieuwe initiatieven is het noodzakelijk op te letten dat geen doublures plaatsvinden. Een ini tiatief zou kunnen zijn het op video vastleggen van bizondere beroepen of huizen met een inte ressant interieur. In voorkomende gevallen hoopt het bestuur een beroep te mogen doen op de leden. Vanuit de zaal zijn geen vragen of opmerkingen 5

de Wete | 1993 | | pagina 7