over het gevoerde beleid. 8. Wijziging statuten Bij binnenkomst hebben de leden een presentie lijst getekend. Daaruit blijkt dat het quorum voor een wijziging van statuten niet aanwezig is. De stemming zal plaatsvinden tijdens de leden vergadering van 26 mei a.s. in hotel Walcheren te Koudekerke. Mevrouw Daamen schetst waarom een statu tenwijziging en wijziging huishoudelijk regle ment noodzakelijk is. Enkele leden hebben opmerkingen over de concept-statuten. Deze zullen bekeken worden door het bestuur en zonodig zal aanpassing plaatsvinden. 9. Verkiezing bestuursleden De heer J. den Hollander is aftredend en niet herkiesbaar. Tien jaar lang was hij de spin in het web, aanjager, voorbereider van nieuwe ideeën, het gezicht van de vereniging. Met deze woor den geeft de voorzitter een karakteristiek van de scheidende secretaris. Terecht heeft hij deze dag een koninklijke onderscheiding ontvangen. Daar bij zijn ook zijn verdiensten op ander maat schappelijk terrein betrokken. Het tweede scheidende bestuurslid is de heer M.P. de Ridder. Hij treedt tussentijds af, daar toe genoodzaakt door vele andere werkzaam heden. Gelukkig blijft hij nog enige tijd in de vereniging actief als voorzitter van de publica tiecommissie en medewerker van de commissie beschrijving Visgronden. Mevrouw Daamen bedankt hem vooral ook voor de vriendschappelijke wijze van omgaan met de mede-bestuursleden en commissieleden. Beiden krijgen een cadeau en tevens een door mevrouw R. Rauwe fraai gecalligrafeerde oor konde en de glazen bokaal met inscriptie van de Heemkundige Kring Walcheren, De heer Den Hollander en de heer De Ridder spreken een dankwoord uit voor de prettige samenwerking en de attenties. Het bestuur stelt voor in de vacature van J. den Hollander te benoemen mevrouw W.L. Valckenier von Geu- sau - Brouwer. Ze is bereid het secretariaat op zich te nemen. In de vacature M.P. de Ridder is de heer A.H. van Dijk kandidaat. Er zijn geen tegenkandidaten: beiden worden bij acclamatie tot bestuurslid gekozen. De heer Van Dijk is niet aanwezig; mevrouw Valckenier von Geusau neemt plaats achter de bestuurstafel. Mevrouw M.H. Rauwe-Labruyère (aftredend en hierkiesbaar) en de heer G.J. de Rooij (in 1992 aftredend en herkiesbaar) worden allebei herbenoemd. 10. Benoeming kascommissie De heren K. Kareis en C. Roose zijn ook voor het komende verenigingsjaar als lid van de kascommissie. 11. Rondvraag Geen vraag, wel een woord van dank aan het bestuur voor het vele werk door de heer I. van Houte, sprekend als gewoon lid. Hij richt zich in het bijzonder tot de heer Den Hollander: "De voorzitter is het hoofd van de vereniging, maar de secretaris is het nekje waar alles om draait". Hij wenst tevens de nieuwe secretaresse veel succes bij haar toekomstige taak. 12. Sluiting Mevrouw Daamen kan zich als afsluiting van deze algemene ledenvergadering geen betere uitsmijter voorstellen dan de woorden van de heer Van Houte. Ze bedankt de leden voor hun aanwezigheid en inbreng. Na een vraag of de lezingen ook eens op een andere avond dan de woensdag kunnen plaats vinden, constateert de voorzitter dat dit een vaste leidraad is, waar rekening mee gehouden kan worden. De woensdagavond blijft de vaste avond voor de bijeenkomsten. Na de pauze waarvoor ook personen van andere verenigingen waren uitgenodigd van wege de feestelijkheden rond J. den Hollander, de koffie met de bolus, het zoeken van bekenden op de foto's, draaide de heer H. Tuijnman een boeiende film waarin fragmenten uit de periode van de Tweede Wereldoorlog. We zagen onder meer de voorbereidingen van de landing op Walcheren in 1944, de Buffalo's, Capture of Middelburg en het wegvoeren van generaal Daser. Vervolgens het onderdeel: "Na de strijd". Zeer interessante en voor veel aanwezigen herken bare beelden van het opruimen van de mijnen in de Westerschelde, de wagens van Keep them Rolling, evacuatie vanuit Oostkapelle en Bigge- kerke. Het vervoer van koeien en paarden was wel buitengewoon spectaculair. Een impressie 6

de Wete | 1993 | | pagina 8