1 van het bezoek van koningin Wilhelmina aan Vlissingen in maart 1945 was een roerend slot van een door de aanwezigen zeer gewaardeerde VERSLAG VAN DE BIJEENKOMST, GE HOUDEN OP WOENSDAG 26 MEI 1993 IN HOTEL WALCHEREN TE KOUDEKERKE Deze bijeenkomst valt in twee delen uiteen. Het eerste deel is een ALGEMENE LEDEN VERGADERING, die aanvangt om 19.30 uur. 1. Opening. De voorzitter, mevrouw M.J. Daamen-Van Houte, verwelkomt de leden van de Kring, die aanwezig zijn bij deze Algemene Leden vergadering. Tevens deelt zij mede, dat een aantal bestuursleden afwezig is wegens va kantie. 2. Statutenwijziging. Vervolgens stelt de voorzitter de statuten wijziging aan de orde. Uit de getekende presentielijst blijkt dat bij aanvang van deze vergadering 36 stemge rechtigde leden aanwezig zijn. Omdat het voorstel tot statutenwijziging ook al op de Jaarvergadering van 29 april 1993 aan de orde is geweest, behoeft bij deze ledenverga dering slechts tweederde van het aantal aan wezige leden, d.w.z. 24 in dit geval, vóór het voorstel tot statutenwijziging te stemmen. Enige leden, t.w. de heer K.J. Nieuwenhuis en de heren W.P. van der Heijden en A.P. de Klerk, hebben een aantal opmerkingen t.a.v. de concept-statuten ingediend. In een bestuursvergadering is besloten een deel van deze opmerkingen als concept-tekst- wijziging aan de leden voor te leggen. Alle aanwezigen hebben bij binnenkomst een copie van deze aanvulling ontvangen. Zij beschikten ook over de concept-statuten. Hierna worden de concept-statuten punt voor punt aan de orde gesteld en, waar nodig, bovengenoemde aanvulling ingepast c.q. verduidelijkt. De vergadering gaat met algemene stemmen accoord met de concept-statuten, aangevuld filmvertoning. R. Kruse-ter Avest met genoemde opmerkingen, zoals voorge steld. De voorzitter dankt de vergadering voor de instemming en deelt mede, dat de wijzigingen die goedgekeurd zijn, in de sta tuten verwerkt zullen worden. De Heemkundige Kring Walcheren zal, na verwerking door de notaris en het passeren van de akte, beschikken over statuten die voldoen aan de wettelijke eisen. Tot nu toe kregen alle nieuwe leden de statuten van de Kring toegestuurd. De nieuwe statuten zullen aan alle leden worden toegestuurd, waarschijnlijk via De Wete van oktober a.s. Tenslotte richt de voorzitter een speciaal woord van dank tot de heer P.J. Smalle- gange, die lid was van de commissie ter voor bereiding van de statutenwijziging en over handigt hem als blijk van waardering een bloemetje. 3. Sluiting. Verder niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze algemene ledenvergadering om 19.55 uur. Na een korte pauze begint het tweede gedeelte van deze avond. De heer P. Allard, medewerker van het Hydro- Meteo Centrum Zeeland te Middelburg, spreekt over het onderwerp "Het weer in Zeeland (en dus op Walcheren): Weersvoorspelling vroeger en nu". Hij verluchtigt tevens zijn verhaal met een aantal dia's. De heer Allard is bij velen bekend van zijn weersvoorspellingen bij Omroep Zeeland. Dat het weer altijd een boeiend onderwerp is, blijkt ook uit de vele vragen en opmerkingen, die vanuit de zaal komen. Al met al een interessante en leerzame avond. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer

de Wete | 1993 | | pagina 9