AANKONDIGINGEN EN MEDEDELINGEN Woensdag 27 oktober 1993 "KUNSTENAARS IN DOMBURG" Domburg was begin deze eeuw niet alleen een gerenommeerde badplaats, maar ook een bekend kunstenaarscentrum. Over de kunstenaars, die in die periode in Dom burg verbleven en o.a. ook deelnamen aan de exposities in het houten tentoonstellingsgebouw tje, zal mevrouw Jacqueline van Paaschen, kunst historica, een lezing houden. Plaats: Hotel Walcheren, Koudekerke. Aanvang: 20.00 uur. Tevens een expositie aldaar, van 15.00-17.00 uur. Het gemeentebestuur van Mariekerke nodigt de leden van de Heemkundige Kring Walcheren uit tot het bijwonen van een klein symposium op zaterdag 13 no vember in de Ned. Herv. Kerk, Kerk- ring, Grijpskerke, ter gelegenheid van de aanbieding van het boek "Den éélen Sanderse boel". Aanvang 1430 uur. Het programma is als volgt: Opening door de burgemeester, mr. B.J. van Putten. Orgelmuziek. Drs. A.P. de Klerk: 'Een dorp teveel. Over vroegere bestuurlijke schaalvergroting op Walcheren'. Orgelmuziek. Aanbieding boek 'Den éélen Sanderse boel' aan burgemeester Van Putten en aan me vrouw M.J. Daamen-van floute, voorzitter Heemkundige Kring Walcheren. Fluitmuziek door Janke Sanderse. Dr. J. Zweemer: 'Twee denkpatronen op één kussen: Laurens Ingelse en Neeltje Sanderse als modellen van twee Walcherse mentaliteiten'. Orgelmuziek. Dankwoord door mevrouw Daamen-van Houte. Sluiting. De kerk is open om 14.00 uur. Behalve een aantal plaatsen voor genodigden zijn ongeveer 175 zitplaatsen beschikbaar. Na afloop van de bijeenkomst is er koffie met cake in het verenigingsgebouw aan de Kerkring. C. Sanderse Woensdag 17 november 1993 Op woensdag 17 november 1993 zal mr. Gerard Smallegange, in Zeeland bekend door zijn land- bouwrubriek in de P.Z.C., een lezing houden over het onderwerp 'BOERENTUINEN, EEN BIJNA VERGETEN ERFENIS'. Hij introduceert zijn lezing als volgt: "Boerentuinen, en wat breder gezien boeren erven, vormen een wezenlijk deel van ons land schap. De geschiedschrijving heeft zich er echter tot nu toe nauwelijks mee bezig gehouden. Alle aandacht ging en gaat uit naar de landgoederen, de parken, de villatuinen, ontworpen door bekende tuinarchitecten. De traditionele boerentuin, per regio, per grond soort, per sector, per geloofsovertuiging soms verschillend, is tot nu toe aan bijna ieders aandacht ontsnapt. De snelle veranderingen van de laatste decennia in de samenleving en in de landbouw, hebben in versneld tempo een groot aantal traditionele boerenerven en -tuinen doen verdwijnen. In regio's waar oorlog en/ of overstromingen hun zware tol eisten, is van het oorspronkelijke landschap, dus ook van de boerentuinen, nog nauwelijks wat over. De landelijke werkgroep "boerentuinen" tracht zoveel mogelijk erven/tuinen in Nederland te inventariseren en soms te behouden. Het kan nog net Uiteraard is er ruime mogelijkheid tot het stellen van vragen en/ of opmerkingen. We denken dat het voor vele lezers van de artikelen van de heer Smallegange een uitgele zen mogelijkheid is om nu eens nader met hem kennis te maken. Maar ook voor wie hem (nog) niet kent, kan het zeker een boeiende avond worden. Plaats: Hotel Walcheren te Koudekerke. Aanvang: 20.00 uur. Ten overvloede: ook niet-leden zijn welkom. Woensdag 26 januari 1994 "NEHALENNIA, EEN ZEEUWSE GODIN" is de titel van een lezing, te houden door ons bestuurslid Tiny Polderman. Het handelt over Zeeland in de Romeinse tijd, waarin de verering van Nehalennia een belang rijke rol speelde. Zaken als landschap, bedrij vigheid en bewoning van die tijd komen uitge breid aan de orde. Plaats: Hotel Walcheren, Koudekerke. Aanvang: 20.00 uur. 31

de Wete | 1993 | | pagina 33