WETENSWAARDIGHEDEN VAN DE REDAKTIE Nadat de algemene ledenvergadering op 26 mei 1.1. met algemene stemmen accoord ging met de concept-statuten, is inmiddels ook de notariële akte gepasseerd. De statuten voldoen nu aan de wettelijke eisen. In een volgend nummer van de Wete zult u deze aantreffen. Meewerkend aan die wijziging leest men des te aandachtiger de bestaande statuten. Mede n.a.v. art. 2 "lid 2a", het inrichten van studiebijeenkomsten en tentoonstellingen, een van de manieren om de kennis van Walcheren te bevorderen, werd het idee geboren een kleine expositie te organiseren. De jaarlijkse bijeen komst waarop leven en werk van een of meer kunstenaars centraal staat, leek ons een goede aanleiding daartoe. Op 27 oktober a.s. zult u kunnen zien hoe enkele van onze leden die ook amateur-schilder zijn, elk op hun manier het Walcherse heem uitbeelden. Het is een voorzich tige aanzet die misschien een vervolg kan hebben in een uitgebreider tentoonstelling van werk van ook andere leden. Deze keer exposeren: - de heer H.J.G. de Meij. Hij is een van onze oudste leden. Hij ontwierp ons vignet en was ook auteur van de rubriek "Walcherse Uutdruksels"; - de heer A. Rottier, die al heel lang schildert en met oog voor detail Walcherse beelden heeft vastgelegd die er niet meer zijn en die als zodanig een herinnering levend houden; - de heer J. den Herder. Op zijn bedrijf te Middelburg waren wij al eens te gast en daarom voor velen zeker geen onbekende; - de heer F.A. Broeksma. Hij is o.a. vaste medewerker aan ons blad. Naast werken in zwart-wit heeft hij zich ook toegelegd op het gebruik van kleur en hij aquarelleert zeer vaardig. Omdat er veel werk in de voorbereiding van deze expositie is gestoken leek het de organisa toren aardiger om de tentoonstellingstijd te verruimen. In een van de zalen van hotel Walcheren is er daarom 's middags al een moge lijkheid om van 15-17 uur het werk te komen bezichtigen, 's Avonds kunt u er vóór de aan vang van de lezing en in de pauze terecht. Voor de goede gang van zaken willen wij u laten weten dat onze penningmeester om gezond heidsredenen zijn werkzaamheden voorlopig aan de heer C.M. Dekker heeft overgedragen. Wij wensen van hieruit de familie De Vlieger alle goeds toe. Het bestuur Als redaktie van een heemkundig tijdschrift krijg je soms de indruk dat heemkunde een verlengstuk is van de geschiedenis. Voor elke Wete ontvangen we wel enkele artikelen die het heem belichten vanuit een historische achter grond. De belangstelling daarvoor neemt hand over hand toe. Steeds meer mensen krijgen en nemen de tijd om zich in de geschiedenis en het heem te verdiepen. Men komt dan vanzelf in het heden, het verleden tegen en velen zijn tegen woordig in staat om op een of andere wijze die ontmoeting vast te leggen. Soms is het frappant datje voor eenzelfde Wete artikelen krijgt die een bepaald identiek onder werp behandelen b.v. industrie, landschap, mo numenten, visserij enz. We proberen als redaktie altijd de Wete zo gevarieerd mogelijk te maken. Maar het is ook plezierig als er een paar artikelen rond zo'n onderwerp bij zijn. Deze keer stond landschap weer in de belangstelling bij de auteurs. Van mevrouw Flissebaalje-Stenhuis ontvingen we een bijdrage die we nu nog niet plaatsen, maar die zeker veler belangstelling zal hebben. Al fietsend over Walcheren werd haar aandacht getrokken door de veel voorkomende "Poppe"- namen. Ze heeft zich daar afgelopen tijd wat meer in verdiept en het resultaat is een fietsroute over Walcheren geworden. We vinden het idee erg aardig. Daar het fietsseizoen zo goed als

de Wete | 1993 | | pagina 3