JAARVERSLAG 1992 afgelopen is, menen we te moeten wachten met het publiceren tot de Wete van april 1994. We denken erover het dan losbladig bij de Wete te voegen omdat dat bruikbaarder zal zijn. Zo zal er dan een eerste Heemkundige Fietsroute ontstaan. Mogelijk een idee ter navolging. Wel geplaatst is o.a. een artikel van de heer Braat. Hij vatte, na ontvangst van de vorige Wete. het plan op om 86 jaar na de wandeling van de heer de Buck, die hij in 1907 maakte, dit te herhalen. Het is hem gelukt. U kunt het lezen in zijn verslag waarin duidelijk wordt dat heemkunde, verleden, heden en toekomst is. En hierbij aan sluitend eindigen we dan maar met de laatste regel uit een Dijkje: 'k Heb u lief mijn Nederland, maar Walcheren kan toch ook nog wel. Jan Louw er se Inleiding Omdat onze Kring in 1991 20 jaar bestond, was er ter viering van dit feit onder meer een bijeenkomst gepland in De Zandput te Seroos- kerke waar de heer A. Doornbos uit Hilversum, bekend vanwege zijn radioprogramma "Onder de groene linden" het thema "Volksliederen op Walcheren" zou behandelen. Uiteraard "toege licht" met muziek en zang. Het Westkappels Kwartet zou meewerken en we zouden ook zelf zingen. Deze bijeenkomst moest worden uitge steld en werd daarom pas gehouden op zaterdag 28 maart 1992. Het werd voor onze kring een hoogtepunt in 1992. Ik vermeld dit omdat deze bijeenkomst wellicht de meeste voorbereiding vergde van alle in 1992 gehouden evenementen. Een ander "hoogtepunt" met zeker nog meer voorbereiding was/is de wijziging van onze statuten en reglementen. Bij het eerste contact hierover met de notaris bleek dat onze statuten en het daaruit voortvloeiende huishoudelijk reglement volstrekt niet meer voldeden aan de bepalingen van het thans geldende verenigings recht. Belangrijk voor onze Kring was ook de voorzitterswisseling in 1992. In de inleiding van ons jaarverslag wordt sinds een aantal jaren ook steeds ingegaan op het ledental van onze vereniging. Welnu, het wordt eigenlijk een saai verhaal. Begonnen we het jaar 1992 met ongeveer 1500 leden, we sloten 1992 af met 1648 leden. We mogen dus wederom erg tevreden zijn! Bestuur Het bestuur kwam in het verslagjaar acht keer bijeen. Daarbij was één vergadering waarin punten behandeld werden die tijdens de "ge wone" bestuursvergaderingen niet of nauwelijks aan de orde kwamen of konden komen. Ik noem in dit verband de wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement. Het secretariaat was in 1992 voor het bestuur een voortdurende zorg. Immers, de secretaris zal op de jaarvergadering 1993 aftreden, zodat vroegtijdig gezocht diende te worden naar een opvolger. Tijdens de jaarvergadering op 29 april 1992 in Hotel Walcheren te Koudekerke werd mevrouw M.J. Daamen-van Houte gekozen tot voorzit ter. Nieuwe bestuursleden werden mevrouw T. Polderman en de heer C.M. Dekker. In de rubriek "Wete(n)swaardigheden" in De Wete van januari 1993 is de taakverdeling binnen het bestuur uitvoerig uitgezet. Ik meen daarnaar te mogen verwijzen. Financiën De financiële positie van de Kring is nog steeds bevredigend. Zie in dit verband de jaarrekening van de penningmeester. Publicatiecommissie Resultaat van het werk van deze commissie was het verschijnen van het boek "De Nood der Tijden, Veere in de eerste helft van de negen tiende eeuw". Dit boek, geschreven door drs. P.J. Smalle- gange, werd gepresenteerd op 14 oktober 1992 in het Stadhuis van Veere. De burgemeester van Veere, de heer A.H. den Boon mocht het eerste exemplaar uit handen van de schrijver in ont vangst nemen. De commissie had in 1992 voldoende "in porte- 2

de Wete | 1993 | | pagina 4