HOE HET VAN DISHOECKHUIS IN VLISSINGEN GESPAARD WERD feuille" om haar werk nog gedurende lange tijd te kunnen voortzetten. Commissie Veldnamen Walcheren Kort na de oprichting van onze Kring startte deze commissie met haar werk: het verzamelen van (vroeger vernoemde en gebruikte) veldna men op Walcheren. In de commissie zaten en hebben nog steeds zitting personen die als professioneel kunnen worden beschouwd en personen die, alhoewel amateur, in de loop der tijden een dusdanige ervaring hebben opgedaan dat ook zij als professioneel kunnen worden aangemerkt. Zij hebben ook in 1992 gestaag doorgewerkt, waardoor een nieuw veldnamen- boek in zicht is. Werkgroep Van Wallenburg Verwacht werd dat deze groep de werkzaam heden in 1992 zou kunnen afronden. Helaas is dat er niet van gekomen. De reden daarvoor is, dat nog een doos met knipsels werd aangetrof fen die tot dan toe "over het hoofd gezien was". Deze tegenvaller was voor de groep echter geen reden om bij de pakken te gaan neerzitten (in dit geval bij de nieuwe doos met knipsels), maar onverdroten verder te gaan. Het werk gaf in 1992 in ieder geval zicht op het einde van het karwei. De Wete Ons verenigingsorgaan is - het wordt de laatste jaren in ieder jaarverslag gemeld - het visite kaartje van onze Kring. Uit praktisch alle aan meldingen van nieuwe leden blijkt, dat de inhoud van De Wete aanleiding is om lid te worden. De redactie doet er alles aan om deze aantrekkelijkheid van het blad voor iedereen te behouden. Kopij is er, naar ons tijdens iedere bestuursvergadering door de vertegenwoordiger van het bestuur in deze commissie wordt mee gedeeld, voldoende. Ook qua inhoud c.q. kwali teit. Was dus De Wete in 1992 wederom een blad om trots op te zijn, we mogen verwachten, dat dit ook in de toekomst zo zal blijven. Bijeenkomsten en excursies In 1992 werden acht bijeenkomsten en drie excursies gehouden. Naast de reeds in de inleiding genoemde bijeen komst in De Zandput in Serooskerke noem ik nog in het bijzonder de avond met het verhaal over de Hugenoten en de bijeenkomst over het Waterschap Walcheren (zonder daarmee de andere bijeenkomsten tekort te willen doen). De dorpswandeling in Koudekerke was mede daarom zo interessant omdat deze werd geleid door ons wellicht oudste lid, de heer W.P. Roose. Voor de deelnemers aan de buitenheemse excur sie naar het Belgische leper en Frans-Vlaande- ren moesten drie autobussen worden ingehuurd Tenslotte De conclusie van deze zeer summiere terugblik op het verenigingsjaar 1992 mag evenals in voor gaande jaren zijn dat het onze Kring bijzonder goed gaat. Commissieleden en bestuur hebben zich met voor niets grote inspanningen getroost om dit te bereiken. Gelet op hun enthousiasme mag U verwachten, dat zulks in de toekomst ook het geval zal zijn. de secretaris, Jan den Hollander In mei 1943, dus vijftig jaar geleden, gaf Rauter het bevel om alle radio's in Nederland in beslag te nemen, met uitzondering van die van notoire N.S.B.-ers. Het was een represaillemaatregel van de Duit sers, die vonden dat het Nederlandse volk te opstandig werd en te vaak naar de verboden Engelse zender luisterde. U begrijpt met welke tegenzin de mensen hun kostbare toestel inleverden, maar weigeren werd zwaar gestraft. De controle was eenvoudig, want de Duitsers beschikten over lijsten met namen van de bezitters van een radio, die de PTT had aangelegd voor het innen van de radio- bijdrage. Na de vele tegenwerking en vertraging zou er na

de Wete | 1993 | | pagina 5