VERENIGINGSJAAR - BEGROTING - REKENING EN VERANTWOORDING ARTIKEL 17 1. Het verenigingsjaar loopt van één januari tot en met éénendertig december; 2. Het bestuur is verplicht van de vermogenstoestand van de vereniging zodanige aantekeningen te houden dat daaruit te allen tijde haar rechten en verplichtingen kunnen worden gekend; 3. Jaarlijks stelt de algemene ledenvergadering een begroting vast, waarvan het ontwerp door het bestuur wordt aangehouden; 4. Het bestuur brengt, binnen zes maanden na afloop van het verenigingsjaar -behoudens verlenging van deze termijn door de algemene vergadering- aan deze vergadering zijn jaarverslag uit over de gang van zaken binnen de vereniging en over het gevoerde beleid. Het legt een jaarrekening met bijbehorende toelichting ter goed keuring aan dealgemene ledenvergadering voor. Dezestukken worden ondertekend door de bestuursleden; ontbreekt de ondertekening van één of meer hunner dan wordt daarvan onder opgaaf van redenen melding gemaakt; 5. De algemene vergadering benoemt jaarlijks uit de leden een commissie van tenminste twee personen, die geen deel mogen uitmaken van het bestuur. Deze commissie onderzoekt de rekening en verantwoording van het bestuur en brengt aan de algemene vergadering verslag van haar bevindingen uit; 6. Vereist het onderzoek van de rekening en verantwoording bijzondere boekhoudkundige kennis, dan kan de commissie van onderzoek zich door een deskundige doen bijstaan. Het bestuur is verplicht aan deze commissie alle door haar gewenste inlichtingen te verschaffen, haar desgewenst de kas en de waarden te vertonen en inzage van de boeken en bescheiden der vereniging te geven; 7. De last van deze commissie kan te allen tijde door de algemene vergadering worden herroepen, doch slechts door de benoeming van een andere commissie; 8. Het bestuur is verplicht de bescheiden bedoeld in de leden 2 en 3, tien jaar lang te bewaren. ALGEMENE VERGADERING ARTIKEL 18 1. Aan de algemene vergadering komen in de vereniging alle bevoegdheden toe, die niet door de wet of de statuten aan het bestuur zijn opgedragen; 2. Jaarlijks, uiterlijk zes maanden na afloop van het verenigingsjaar, wordt een algemene vergadering -de jaarvergadering- gehouden. In de jaarvergadering komen onder meer aan de orde: a. het jaarverslag en de rekening en verantwoording bedoeld in artikel 17 met het verslag van de aldaar bedoelde commissie; b. de benoeming van de in artikel 17 genoemde commissie voor het volgende verenigingsjaar; c. voorziening in eventuele vacatures; d. voorstellen van het bestuur of de leden, aangekondigd bij de oproeping voor de vergadering. 3. Andere algemene vergaderingen worden gehouden zo dikwijls het bestuur dit wenselijk oordeelt; 4. Voorts is het bestuur op schriftelijk verzoek van tenminste een zodanig aantal leden als bevoegd is tot het uitbrengen van één/tiende gedeelte der stemmen verplicht tot het bijeenroepen van een algemene ledenvergadering. Deze wordt gehouden op een datum, welke niet later ligt dan vier weken na datum van indiening van het verzoek. Indien aan het verzoek binnen veertien dagen geen gevolg wordt gegeven, kunnen de verzoekers zelf tot die bijeenroeping overgaan door oproeping overeenkomstig artikel 22 of bij advertentie in tenminste een ter plaatse, waar de vereniging gevestigd is, veel gelezen dagblad. De verzoekers kunnen alsdan anderen dan bestuursleden belasten met de leiding van de vergaderingen met het opstellen van de notulen. TOEGANG EN STEMRECHT ARTIKEL 19 I Toegang tot de algemene vergadering hebben alle leden, ereleden en alle begunstigers van de vereniging. Geen toegang hebben geschorste leden en geschorste bestuursleden, met dien verstande dat een geschorst lid toegang heeft tot de vergadering waarin het besluit tot schorsing wordt behandeld. Hij heeft tevens het recht in die vergadering het woord te voeren; 2. Over toelating van andere dan de in lid 1 bedoelde personen beslist het bestuur; 3. Ieder lid van de vereniging dat niet geschorst is, heeft ééh stem; 4. Begunstigers hebben een raadgevende stem, tenzij zij tevens lid zijn van de vereniging; 5. Stemmen bij volmacht is uitgesloten. VOORZITTERSCHAP - NOTULEN ARTIKEL 20 1De algemene vergaderingen worden, tenzij de situatie zich voordoet als omschreven in artikel 18 lid 4, laatste zin, geleid door de voorzitter van de vereniging of zijn plaatsvervanger. Ontbreken de voorzitter en zijn plaatsvervanger, dan treedt één der andere bestuursleden, door het bestuur aan te wijzen, als voorzitter op. Wordt ook op deze wijze niet in het voorzitterschap voorzien, dan voorziet de vergadering daarin zelve; 2. Van het verhandelde in elke vergadering worden door of namens de secretaris notulen gemaakt, die door de algemene vergadering vastgesteld en door voorzitteren secretaris worden ondertekend. Zij die de vergadering bijeenroepen kunnen een notarieel proces-verbaal van het verhandelde doen opmaken. De inhoud van de notulen of van het proces-verbaal wordt ter kennis van de leden gebracht. BESLUITVORMING VAN DE ALGEMENE VERGADERING ARTIKEL 21 1Het ter algemene vergadering uitgesproken oordeel van de voorzitter omtrent de uitslag van een stemming is beslissend. Hetzelfde geldt voorde inhoud van een genomen besluit voorzover gestemd werd overeen niet schriftelijk vastgelegd voorstel; 2. Wordt echter onmiddellijk na het uitspreken van het in het eerste lid bedoeld oordeel de juistheid daarvan betwist, dan vindt een nieuwe stemming plaats, wanneer de meerderheid der vergadering of, indien de oorspronkelijke stemming niet hoofdelijk of schriftelijk geschiedde, een stemgerechtigde aanwezige dit verlangt. Door deze nieuwe stemming vervallen de rechtsgevolgen van de oorspronkelijke stemming; 3. Stemming over zaken geschiedt mondeling, over personen schriftelijk. Het aannemen van voorstellen bij acclamatie is mogelijk mits dit geschiedt op voorstel van de voorzitter; 4. Over alle voorstellen betreffende zaken wordt beslist bij meerderheid der uitgebrachte stemmen, voorzover deze statuten niet anders bepalen. Bij staking van stemmen wordt het voorstel geacht te zijn verworpen; 5. Bij stemming over personen is hij gekozen, die de volstrekte meerderheid der uitgebrachte stemmen op zich heeft verenigd. Indien niemand die meerderheid heeft verkegen, wordt een tweede stemming gehouden tussen de twee personen, die het grootste aantal der uitgebrachte stemmen hebben verkregen en is hij gekozen, die bij die tweede stemming de meerderheid der uitgebrachte stemmen op zich heeft verenigd. Indien bij die tweede stemming de stemmen staken, beslist het lot; 6. Onder stemmen worden verstaan geldig uitgebrachte stemmen, zodat niet in aanmerking komen blanco en met de naam van het stemmend lid ondertekende stemmen; 7. In alle geschillen omtrent stemmingen, niet bij deze statuten voorzien, beslist de voorzitter; 8. Een éénstemmig besluit van alle leden, ook al zijn dezen niet in een vergadering bijeen, heeft, mits met voorkennis van het bestuur genomen, dezelfde kracht als een besluit van de algemene vergadering; 9. Zolang in een algemene vergadering alle leden aanwezig zijn, kunnen geldige besluiten worden genomen, mits met algemene stemmen, omtrent alle aan de orde komende onderwerpen - dus mede een voorstel tot statutenwijziging of tot ontbinding - ook al heeft geen oproeping plaatsgehad of is deze niet op de voorgeschreven wijze geschied of is enig ander voorschrift omtrent het oproepen en houden van vergaderingen of een daarmee verband houdende formaliteit niet in acht genomen. BIJEENROEPING ALGEMENE VERGADERING ARTIKEL 22 1. De algemene vergaderingen worden bijeengeroepen door het bestuur. De oproeping geschiedt schriftelijk aan de adressen van de leden volgens het ledenregister bedoeld in artikel 7. De termijn voor de oproeping bedraagt tenminste zeven dagen; 2. Bij de oproeping worden de te behandelen onderwerpen vermeld, onverminderd het bepaalde in artikel 23.

de Wete | 1994 | | pagina 21