VAN DE REDAKTIE In oktober j.l. beloofde het bestuurde leden in een volgende Wete een afschrift van de statuten te doen toekomen. Deze belofte kan nu al worden ingelost. In overleg hebben we besloten om de statuten op ongenummerde bladzijden in het midden van De Wete toe te voegen. U kunt ze dan gemakkelijk uitnemen en bij uw andere heemkundige zaken bewaren. Het leek het bestuur de eenvoudigste en meest zekere weg om alle leden in het bezit van de statuten te doen komen. Hoewel statuten meestal niet tot de interessantste leesstof behoren, kan het toch nuttig zijn om ze nog eens door te lezen. Men krijgt dan ongetwijfeld een goed inzicht in het reilen en zeilen van een vereniging. Naast statuten zijn er voor de diverse geledingen van onze Kring ook huishoudelijke reglemen ten. Zo heeft ook de redaktie zich daar in de afgelopen tijd over gebogen. Het bestuur had ons een voorstel doen toekomen en vanuit ons werkgebied hebben we daar een aantal aanvul lingen aan toegevoegd. In de komende tijd zullen we hier met het bestuur over gaan praten. Als de definitieve versie gereed is, zullen wij ook in deze rubriek daar enige informatie over ver strekken. Wij denken dan m.n. over regels die betrekking hebben op kopij. Kopij hebben we ook deze keer weer van ver schillende kanten ontvangen. Allerlei zaken die binnen ons heem leven of geleefd hebben, zetten mensen aan het denken en schrijven. Dat alles levert steeds weer een gevarieerd aanbod op. Niet alleen in De Wete maar ook in de boek handel. Het is opvallend dat er in de laatste maanden zoveel boeken (groot en klein) zijn verschenen over Zeeuwse en Walcherse onder werpen. U weet dat wij die graag recenseren in onze rubriek ,,'k 'eleze" Het aanbod voor deze rubriek is echter op het ogenblik zo groot dat wij recensies moeten laten liggen tot volgende uitgaven van De Wete. We zullen ze echter zeker plaatsen omdat we het vooral voor bui- tenheemse leden van belang vinden dat zij ken nis kunnen nemen van datgene wat er over Zeeland en Walcheren wordt uitgegeven. Heembewoners nemen daar ook wel kennis van via dagbladen en andere tijdschriften. Zoals u waarschijnlijk al weet is het in november 1994 vijftig jaar geleden dat Walcheren werd bevrijd. Bij de redaktie kwam de gedachte op om ter gelegenheid daarvan een themanummer samen te stellen. Na overleg met het bestuur is hiertoe besloten. Wij nodigen leden hierbij uit om daarvoor bijdragen in te zenden. Omdat het een bevrijdingsnummer moet worden denken we vooral aan verhalen die zich afspeelden in de periode rond die bevrijding. Ruwweg van de tweede helft 1944 tot en met de eerste helft van 1945. Een voor Walcheren turbulente tijd. Een tijd waarover al veel geschreven is. Toch zijn er mensen die vaak dingen hebben gezien of meegemaakt die ze nog nooit op papier hebben gezet of die bij weinigen bekend zijn. Omdat geschiedschrijving erg belangrij k is voor toekomstige generaties kan het goed zijn dat nu (nog) eens op te schrijven en te publiceren. Ook de "kleine geschiedenis" kan erg belangwekkend zijn. Mocht u op ons verzoek willen ingaan dan zouden wij u willen vragen uw bijdragen vóór 1 juni 1994 aan ons te willen toezenden. Mocht u hierover nog vragen hebben dan kunt u altijd hiermee terecht bij een van de redaktieleden die graag verdere informatie verschaffen. Wij hopen dat de eerste Wete van 1994 u weer voldoende leesgenot verschaft. Mede door de bijdragen van de leden kunnen wij telkens weer een uitgave samenstellen. Uit reakties merken wij dat ons blad De Wete graag gelezen wordt. Wij hopen dat ook dit jaar èn samenstellen èn lezen een genoegen zal blijven. J. Louwerse 2

de Wete | 1994 | | pagina 4