AANKONDIGINGEN EN MEDEDELINGEN Vrouwenpolder lagen dergelijke vinken- of vo gelhanen, waar met behulp van grote slagnetten trekvogels werden gevangen, voornamelijk voor consumptie. Ik ben op zoek naar gegevens over het uiterlijk van deze banen, en wil tevens graag weten of er mensen zijn die -hetzij uit eigen ervaring, hetzij via overlevering- mij meer (vangst)gegevens, anekdotes en c. over vinkenbanen kunnen ver tellen. Ik hou me hiervoor van harte aanbevo len. Het is mijn plan hierover t.z.t. een artikel te schrijven. Een ieder die mij van gegevens kan voorzien, wordt vriendelijk gevraagd contact op te nemen. Re dak tie Naar aanleiding van het artikel over Steenhove had een redaktielid kortgeleden een gesprek met enkele nazaten van de vroegere bewoners, de dames Van Doornumen Lambrechtsen. Ze zijn o.a. in het bezit van portretschilderijen van de bewoners die in het artikel genoemd worden. De hier nogmaals geplaatste portretgravure van Nicolaes Honingh is gemaakt naar een geschil derd portret. Dit portret is niet meer aanwezig, wel dat van zijn echtgenote. Is er onder onze lezers mogelijk iemand die aanwijzing zou kunnen geven waar dit portret zich (nog) bevindt? Re dak tie Cursus Vlissingen De Hogeschool Zeeland organiseert in samen werking met de Zeeuwse Seniorenacademie voor 50-plussers de cursus „Vlissingen in do cument en monument". De cursus vindt plaats op de donderdagen 6, 13 en 20 oktober a.s. van 14.00-16.00 uur in het Gemeentearchief van Vlissingen en wordt gege ven door de heren Meerman en Den Broeder. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot mevrouw M.J. Sandker van de Hogeschool Zeeland, tel. 's morgens 01184-89230. ACTIVITEITEN 17 september - buitenheemse excursie Voor alle informatie: zie elders in deze WETE. 28 september 1994 Lezing door Drs. F. v.d. Doe, werkzaam op het Rijksarchief Zeeland te Middelburg, over het onderwerp „Walcheren en de VOC". In de 17e en 18e eeuw was de VOC één van de grootste werkgevers ter wereld. De kamer Zee land was gevestigd te Middelburg, waar zich de werf en de pakhuizen bevonden. Zeeland nam een kwart van alle activiteiten voor zijn reke ning. De handel op Azië vormde voor zeer velen van Walcheren een bron van bestaan. In de lezing zal het accent lggen op de mensen achter het bedrijf, zowel aan de wal als op de schepen. Hoeveel en wie waren er nu in dienst van de VOC, waar kwamen ze vandaan en hoe diep greep een dienstverband bij de VOC in hun bestaan in? Het één en ander zal worden geïl lustreerd aan de hand van dia's. Hof van Walcheren - Koudekerke - 20.00 uur. 31

de Wete | 1994 | | pagina 37